ActivăSRL

SOF GENERAL CONSTRUCT S.R.L.

Str. Grigore Tocilescu Nr. 7, Sector 5 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 51791

CAEN 4100: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CUI
45311945
Reg. Com.
J2021021276401
Înființată
6 decembrie 2021
Vechime
4 ani, 10 luni
Cifra de afaceri 2025
4,0 mil. lei
Profit net 2025
3 mii lei
Angajați 2025
6

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: TRANSFER(SOSIRE) din data 21.12.2022

Rezumat

Pe scurt

SOF GENERAL CONSTRUCT S.R.L. (CUI 45311945) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 5), înființată în 2021. Activitatea principală este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 4,04 mil. lei (+18% față de 2024) și un profit net de 3.386 lei, cu 6 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA. Figurează în lista ANAF a debitorilor cu obligații restante.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
45311945
Nr. Reg. Com.
J2021021276401
EUID
ROONRC.J2021021276401
Cod CAEN principal
4100 - Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
6 decembrie 2021
Vechime
4 ani, 10 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Grigore Tocilescu Nr. 7, Sector 5 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 51791

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • ST••• DRA••• IO•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2021 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+18,4% față de 2024

4.035.769 RON

2024: 3.408.401 RON

02 mil4 mil6 mil20212022202320242025Anul 2021: 5.000 RONAnul 2022: 1.862.982 RONAnul 2023: 4.281.806 RONAnul 2024: 3.408.401 RONAnul 2025: 4.035.769 RON

Profit net 2025

-97,6% față de 2024

3.386 RON

2024: 141.558 RON

0200k400k600k20212022202320242025Anul 2021: 4.633 RONAnul 2022: 404.394 RONAnul 2023: 60.564 RONAnul 2024: 141.558 RONAnul 2025: 3.386 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    4,0 mil. lei
    Profit net
    3 mii lei
    Angajați
    6
  • 2024

    Cifra de afaceri
    3,4 mil. lei
    Profit net
    142 mii lei
    Angajați
    7
  • 2023

    Cifra de afaceri
    4,3 mil. lei
    Profit net
    61 mii lei
    Angajați
    9
  • 2022

    Cifra de afaceri
    1,9 mil. lei
    Profit net
    404 mii lei
    Angajați
    5
  • 2021

    Cifra de afaceri
    5 mii lei
    Profit net
    5 mii lei
    Angajați
    0

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăAtenție
0,1%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 0,1 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăAtenție
1,00Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,00 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
89%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

89% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2026

    Figurează în lista ANAF a debitorilor

  2. 2023

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. 2022

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. Cel mai mare profit net din istoric

  5. 2021

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în București cu nr. J40/21276/2021.

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare), evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre SOF GENERAL CONSTRUCT S.R.L.

Este SOF GENERAL CONSTRUCT S.R.L. activă?

Da. SOF GENERAL CONSTRUCT S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a SOF GENERAL CONSTRUCT S.R.L.?

Cifra de afaceri a SOF GENERAL CONSTRUCT S.R.L. în 2025 a fost de 4.035.769 lei (4,04 mil. lei), în creștere cu 18% față de 2024.

Ce profit a avut SOF GENERAL CONSTRUCT S.R.L. în 2025?

În 2025, SOF GENERAL CONSTRUCT S.R.L. a înregistrat un profit net de 3.386 lei.

Ce activitate are SOF GENERAL CONSTRUCT S.R.L.?

Activitatea principală a SOF GENERAL CONSTRUCT S.R.L. este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

Unde are sediul SOF GENERAL CONSTRUCT S.R.L.?

SOF GENERAL CONSTRUCT S.R.L. are sediul social la adresa Str. Grigore Tocilescu Nr. 7, Sector 5 Mun. București, Jud. București, 51791.

SOF GENERAL CONSTRUCT S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. SOF GENERAL CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA.

SOF GENERAL CONSTRUCT S.R.L. are datorii la ANAF?

Da. SOF GENERAL CONSTRUCT S.R.L. figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre SOF GENERAL CONSTRUCT S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].