Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 67,5 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
SOCIETATE COOPERATIVĂ MEȘTEȘUGĂREASCĂ TRAPIEL (CUI 22718878) este o firmă activă din Bacău, înființată în 2007. Activitatea principală este Fabricarea încălțămintei (CAEN 1520).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 20.280 lei (+3,4% față de 2024) și un profit net de 13.696 lei, fără angajați declarați.
Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 16.695 lei |
| 2017 | 31.632 lei |
| 2018 | 22.750 lei |
| 2019 | 23.225 lei |
| 2020 | 38.049 lei |
| 2021 | 38.146 lei |
| 2022 | 44.822 lei |
| 2023 | 30.306 lei |
| 2024 | 19.616 lei |
| 2025 | 20.280 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 20.280 | 19.616 | 30.306 | 44.822 | 38.146 | 38.049 | 23.225 | 22.750 | 31.632 | 16.695 |
| Profit net | 13.696 | 14.284 | 12.875 | 18.889 | 14.734 | 9.179 | 14.400 | 12.305 | 16.597 | 4.752 |
| Număr mediu de angajați | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - |
| Active imobilizate | 24.144 | 25.332 | 26.520 | 27.708 | 28.896 | 30.084 | 31.272 | 33.672 | 36.072 | 26.418 |
| Active circulante | 35.548 | 50.650 | 51.124 | 128.163 | 134.209 | 118.935 | 108.735 | 101.693 | 87.203 | 68.317 |
| Stocuri | - | - | - | 51 | 341 | 2.504 | 3.486 | 4.010 | 2.102 | 651 |
| Creanțe | 8.630 | 15.630 | 26.350 | 87.850 | 100.000 | 100.623 | 100.000 | 55.000 | 56.518 | 55.000 |
| Datorii | 688 | 674 | 620 | 1.722 | 2.845 | 460 | 627 | 385 | 600 | 711 |
| Capitaluri proprii | 59.004 | 75.308 | 77.024 | 154.149 | 160.260 | 148.559 | 139.380 | 134.980 | 122.675 | 94.024 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 67,5 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 51,67 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
1,2% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. SOCIETATE COOPERATIVĂ MEȘTEȘUGĂREASCĂ TRAPIEL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a SOCIETATE COOPERATIVĂ MEȘTEȘUGĂREASCĂ TRAPIEL în 2025 a fost de 20.280 lei, în creștere cu 3,4% față de 2024.
În 2025, SOCIETATE COOPERATIVĂ MEȘTEȘUGĂREASCĂ TRAPIEL a înregistrat un profit net de 13.696 lei.
Activitatea principală a SOCIETATE COOPERATIVĂ MEȘTEȘUGĂREASCĂ TRAPIEL este Fabricarea încălțămintei (CAEN 1520).
SOCIETATE COOPERATIVĂ MEȘTEȘUGĂREASCĂ TRAPIEL are sediul social la adresa Str. REPUBLICII Nr. 21, Municipiul Bacău, Jud. Bacău, 600339.
Nu. SOCIETATE COOPERATIVĂ MEȘTEȘUGĂREASCĂ TRAPIEL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. SOCIETATE COOPERATIVĂ MEȘTEȘUGĂREASCĂ TRAPIEL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].