SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA DERMA LUX SCM Funcțiune Plătitor TVA SC

Înființată 12.10.2005
Calea BUCUREŞTI Nr. 7, Bl. U2, Municipiul Craiova, Jud. Dolj, 1100 1520, Fabricarea încălțămintei

Prezentare

Pe scurt

SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA DERMA LUX SCM (CUI 2319503) este o firmă activă din Craiova, județul Dolj, înființată în 2005. Activitatea principală este Fabricarea încălțămintei (CAEN 1520).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 825.350 lei (-2,6% față de 2024) și o pierdere netă de 181.951 lei, cu 4 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Cifra de afaceri 2025
825,4 miilei
−2,6%, față de 2024
Profit net 2025
−182 miilei
−146,4%, față de 2024
Angajați 2025
4
−20,0%, față de 2024
Marjă netă
-22%
Capital social
20,2 miilei
Vechime
21ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2016-2025
Cifra de afaceri
AnValoare
20162.121.056 lei
20172.401.103 lei
20182.104.034 lei
20191.765.074 lei
20201.174.934 lei
20212.076.293 lei
20222.626.252 lei
20231.112.200 lei
2024847.150 lei
2025825.350 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator2025202420232022202120202019201820172016
Cifra de afaceri825.350847.1501.112.2002.626.2522.076.2931.174.9341.765.0742.104.0342.401.1032.121.056
Profit net-181.951392.363-59.62037.69132.185-168.329-328.34425.587222.222164.115
Număr mediu de angajați455-331631414851
Active imobilizate1.333.5601.391.1261.535.4201.547.9531.847.6511.799.8981.869.5101.772.1641.867.8551.947.721
Active circulante789.6181.318.883758.254969.956790.993691.918966.1481.266.9711.367.6681.256.773
Stocuri17.54916.64224.89672.76838.30418.78118.53783.83270.01975.166
Creanțe289.470345.907291.727471.357513.192432.929483.289206.254180.116214.809
Datorii105.970117.30079.241162.741320.139173.251344.191142.454133.691155.135
Capitaluri proprii2.024.9592.599.2732.217.4072.358.2442.320.5532.288.3682.459.8462.859.9763.060.6623.002.555
Ultimul bilanț: 2025. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2025

Marjă netă

Slab
-22% Față de anul anterior: în scădere

Firma a pierdut 22 de lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Bun
7,45 Față de anul anterior: în scădere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 7,45 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
5% Față de anul anterior: în creștere

5% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Da
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 28.11.1992

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
2319503
Nr. Reg. Com.
C2005000021164
EUID
ROONRC.C2005000021164
Cod CAEN principal
1520, Fabricarea încălțămintei
Data înființării
12 octombrie 2005
Vechime
21 de ani
Formă juridică
SC
Capital social
20,2 mii lei (bilanț 2025)
Adresă sediu
Calea BUCUREŞTI Nr. 7, Bl. U2, Municipiul Craiova, Jud. Dolj, 1100
Domiciliu fiscal
Calea BUCUREŞTI Nr. 7, Mun. Craiova, Jud. Dolj

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (4)
  • 0251••••••
  • 0251••••••
  • 0251••••••
  • 0251••••••
Email (1)
  • cr••@••••.com
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • CIOCOT••• ZAM••• NICO•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2024
  1. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2022
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
2005
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în județul Dolj cu nr. C16/21/2005. ONRC
1993
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA DERMA LUX SCM

Este SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA DERMA LUX SCM activă?

Da. SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA DERMA LUX SCM figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA DERMA LUX SCM?

Cifra de afaceri a SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA DERMA LUX SCM în 2025 a fost de 825.350 lei, în scădere cu 2,6% față de 2024.

Ce profit a avut SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA DERMA LUX SCM în 2025?

În 2025, SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA DERMA LUX SCM a înregistrat o pierdere netă de 181.951 lei.

Ce activitate are SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA DERMA LUX SCM?

Activitatea principală a SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA DERMA LUX SCM este Fabricarea încălțămintei (CAEN 1520).

Unde are sediul SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA DERMA LUX SCM?

SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA DERMA LUX SCM are sediul social la adresa Calea BUCUREȘTI Nr. 7, Bl. U2, Municipiul Craiova, Jud. Dolj, 1100.

SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA DERMA LUX SCM este plătitoare de TVA?

Da. SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA DERMA LUX SCM este înregistrată în scopuri de TVA.

SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA DERMA LUX SCM are datorii la ANAF?

Nu. SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA DERMA LUX SCM nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA DERMA LUX SCM

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].