SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ DE GRADUL I "DANY" Funcțiune SC

Înființată 06.04.2011
Str. COSTACHE NEGRI Nr. 7, Bl. C3, Et. P, Municipiul Iaşi, Jud. Iaşi, 700073 1512, Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament

Prezentare

Pe scurt

SOCIETATE COOPERATIVĂ MEȘTEȘUGĂREASCĂ DE GRADUL I "DANY" (CUI 28310923) este o firmă activă din Iași, înființată în 2011. Activitatea principală este Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament (CAEN 1512).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 38.171 lei (-17% față de 2024) și un profit net de 4.860 lei, fără angajați declarați.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Cifra de afaceri 2025
38,2 miilei
−16,8%, față de 2024
Profit net 2025
4.860lei
+132,4%, față de 2024
Angajați 2025
-
Marjă netă
12,7%
Capital social
500lei
Vechime
15ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2016-2025
Cifra de afaceri
AnValoare
20169.740 lei
201739.497 lei
201843.012 lei
201937.658 lei
202026.008 lei
202137.449 lei
202243.468 lei
202323.100 lei
202445.852 lei
202538.171 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator2025202420232022202120202019201820172016
Cifra de afaceri38.17145.85223.10043.46837.44926.00837.65843.01239.4979.740
Profit net4.860-14.990-4.2355011.047-5801.6627.97811.201-12.013
Număr mediu de angajați--1-111112
Active imobilizate9.3279.3279.3279.32712.46114.02814.32817.46220.98322.420
Active circulante9.86713.89538.51427.30323.41119.45619.44414.1293.5702.308
Stocuri-474-0442442--2.6001.836
Creanțe514.13812.771-------
Datorii1.1039.99119.6204.1743.9172.5762.7842.2663.20514.582
Capitaluri proprii18.09113.23128.22132.45631.95530.90830.98829.32521.34810.146
Ultimul bilanț: 2025. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2025

Marjă netă

Bun
13% Față de anul anterior: în creștere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 12,7 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Bun
8,95 Față de anul anterior: în creștere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 8,95 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
5,7% Față de anul anterior: în scădere

5,7% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Nu
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului FuncțiuneMandat cenzori expirat
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 06.04.2011

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
28310923
Nr. Reg. Com.
C2011000005220
EUID
ROONRC.C2011000005220
Cod CAEN principal
1512, Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament
Data înființării
6 aprilie 2011
Vechime
15 ani, 6 luni
Formă juridică
SC
Capital social
500 lei (bilanț 2025)
Adresă sediu
Str. COSTACHE NEGRI Nr. 7, Bl. C3, Et. P, Municipiul Iaşi, Jud. Iaşi, 700073
Domiciliu fiscal
Str. Costache Negri Nr. 7, Mun. Iaşi, Jud. Iaşi, 700073

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • NEC••• GIORGI•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2024
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
2017
  1. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2016
  1. Reactivată ca contribuabil de ANAF ANAF
  2. Declarată contribuabil inactiv de ANAF ANAF
2011
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în județul Iași cu nr. C22/5/2011. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ DE GRADUL I "DANY"

Este SOCIETATE COOPERATIVĂ MEȘTEȘUGĂREASCĂ DE GRADUL I "DANY" activă?

Da. SOCIETATE COOPERATIVĂ MEȘTEȘUGĂREASCĂ DE GRADUL I "DANY" figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a SOCIETATE COOPERATIVĂ MEȘTEȘUGĂREASCĂ DE GRADUL I "DANY"?

Cifra de afaceri a SOCIETATE COOPERATIVĂ MEȘTEȘUGĂREASCĂ DE GRADUL I "DANY" în 2025 a fost de 38.171 lei, în scădere cu 17% față de 2024.

Ce profit a avut SOCIETATE COOPERATIVĂ MEȘTEȘUGĂREASCĂ DE GRADUL I "DANY" în 2025?

În 2025, SOCIETATE COOPERATIVĂ MEȘTEȘUGĂREASCĂ DE GRADUL I "DANY" a înregistrat un profit net de 4.860 lei.

Ce activitate are SOCIETATE COOPERATIVĂ MEȘTEȘUGĂREASCĂ DE GRADUL I "DANY"?

Activitatea principală a SOCIETATE COOPERATIVĂ MEȘTEȘUGĂREASCĂ DE GRADUL I "DANY" este Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament (CAEN 1512).

Unde are sediul SOCIETATE COOPERATIVĂ MEȘTEȘUGĂREASCĂ DE GRADUL I "DANY"?

SOCIETATE COOPERATIVĂ MEȘTEȘUGĂREASCĂ DE GRADUL I "DANY" are sediul social la adresa Str. COSTACHE NEGRI Nr. 7, Bl. C3, Et. P, Municipiul Iași, Jud. Iași, 700073.

SOCIETATE COOPERATIVĂ MEȘTEȘUGĂREASCĂ DE GRADUL I "DANY" este plătitoare de TVA?

Nu. SOCIETATE COOPERATIVĂ MEȘTEȘUGĂREASCĂ DE GRADUL I "DANY" nu este înregistrată în scopuri de TVA.

SOCIETATE COOPERATIVĂ MEȘTEȘUGĂREASCĂ DE GRADUL I "DANY" are datorii la ANAF?

Nu. SOCIETATE COOPERATIVĂ MEȘTEȘUGĂREASCĂ DE GRADUL I "DANY" nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ DE GRADUL I "DANY"

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].