Marjă netă
SlabFirma a pierdut 18,4 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
SOCIETATE COOPERATIVĂ DE CONSUM COOP RONA DE SUS (CUI 2963155) este o firmă activă din satul Rona de Sus, Comuna Rona de Sus, județul Maramureș, înființată în 2005. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 180.174 lei (-36% față de 2024) și o pierdere netă de 33.152 lei, cu 3 angajați.
Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 52.990 lei |
| 2017 | 44.501 lei |
| 2018 | 110.360 lei |
| 2019 | 151.503 lei |
| 2020 | 176.888 lei |
| 2021 | 184.897 lei |
| 2022 | 242.436 lei |
| 2023 | 224.753 lei |
| 2024 | 281.774 lei |
| 2025 | 180.174 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 180.174 | 281.774 | 224.753 | 242.436 | 184.897 | 176.888 | 151.503 | 110.360 | 44.501 | 52.990 |
| Profit net | -33.152 | -66.503 | 40.990 | 237.471 | 113.843 | 1.592 | -27.763 | 31.749 | -55.213 | -46.829 |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 1 | 3 | 3 | 2 | 6 | 8 | 4 | 3 |
| Active imobilizate | 434.624 | 440.374 | 254.624 | 235.937 | 240.985 | 246.034 | 251.082 | 256.624 | 261.993 | 269.528 |
| Active circulante | 207.386 | 179.408 | 405.325 | 316.084 | 158.754 | 25.029 | 3.079 | 35.406 | 19.867 | 2.790 |
| Stocuri | 65.550 | 39.082 | 115.658 | 109.689 | 34.708 | 17.374 | 2.866 | 14.523 | 13.137 | 1.673 |
| Creanțe | 136.372 | 138.426 | 139.726 | 123.200 | 123.767 | 6.749 | 146 | 19.507 | 2.661 | - |
| Datorii | 379.193 | 323.813 | 298.985 | 232.047 | 317.235 | 302.402 | 287.092 | 297.288 | 318.867 | 251.412 |
| Capitaluri proprii | 262.817 | 295.969 | 360.964 | 319.974 | 82.504 | -31.339 | -32.931 | -5.168 | -36.917 | 20.996 |
Firma a pierdut 18,4 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 55% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
59% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. SOCIETATE COOPERATIVĂ DE CONSUM COOP RONA DE SUS figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a SOCIETATE COOPERATIVĂ DE CONSUM COOP RONA DE SUS în 2025 a fost de 180.174 lei, în scădere cu 36% față de 2024.
În 2025, SOCIETATE COOPERATIVĂ DE CONSUM COOP RONA DE SUS a înregistrat o pierdere netă de 33.152 lei.
Activitatea principală a SOCIETATE COOPERATIVĂ DE CONSUM COOP RONA DE SUS este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).
SOCIETATE COOPERATIVĂ DE CONSUM COOP RONA DE SUS are sediul social la adresa Str. PRINCIPALA Nr. 116, Sat Rona de Sus, Comuna Rona de Sus, Jud. Maramureș, 4952.
Nu. SOCIETATE COOPERATIVĂ DE CONSUM COOP RONA DE SUS nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. SOCIETATE COOPERATIVĂ DE CONSUM COOP RONA DE SUS nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].