RadiatăSRL

SOART CONSTRUCT SRL

Str. Viitorului, Bl. 18B, Sc. A, Et. IV, Ap. 19, Mun. Săcele, Jud. Braşov, 505600

CAEN 4120: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CUI
34060384
Reg. Com.
J08/147/2015
Înființată
4 februarie 2015
Vechime
11 ani, 8 luni
Cifra de afaceri 2017
121 mii lei
Profit net 2017
50 mii lei
Angajați 2017
3

Stare la Registrul Comerțului

  • radiată

Ultimul status ANAF: RADIERE din data 29.05.2019

Rezumat

Pe scurt

SOART CONSTRUCT SRL (CUI 34060384) a fost o societate cu răspundere limitată din Săcele, județul Brașov, înființată în 2015 și radiată în 2019. Activitatea principală era Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

Ultimul bilanț, din 2017, arată o cifră de afaceri de 120.663 lei (-76% față de 2016) și un profit net de 49.916 lei, cu 3 angajați.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
34060384
Nr. Reg. Com.
J08/147/2015
EUID
ROONRC.J8/147/2015
Cod CAEN principal
4120 - Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
4 februarie 2015
Vechime
11 ani, 8 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Viitorului, Bl. 18B, Sc. A, Et. IV, Ap. 19, Mun. Săcele, Jud. Braşov, 505600

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • IAN••• MARI••• •••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2015 - 2017, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2017

-76,0% față de 2016

120.663 RON

2016: 502.881 RON

0200k400k600k800k201520162017Anul 2015: 695.054 RONAnul 2016: 502.881 RONAnul 2017: 120.663 RON

Profit net 2017

-0,5% față de 2016

49.916 RON

2016: 50.164 RON

050k100k150k201520162017Anul 2015: 110.015 RONAnul 2016: 50.164 RONAnul 2017: 49.916 RON

Evoluție pe ani

  • 2017

    Cifra de afaceri
    121 mii lei
    Profit net
    50 mii lei
    Angajați
    3
  • 2016

    Cifra de afaceri
    503 mii lei
    Profit net
    50 mii lei
    Angajați
    17
  • 2015

    Cifra de afaceri
    695 mii lei
    Profit net
    110 mii lei
    Angajați
    28

Analiză

Indicatori financiari 2017

Marjă netăBun
41%Față de anul anterior: în creștere
201520162017

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 41,4 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăAtenție
1,45Față de anul anterior: în creștere
201520162017

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,45 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareAtenție
69%Față de anul anterior: în scădere
201520162017

69% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2019

    Stări încheiate la ONRC

    Faliment; Este sub incidența Legii nr. 85/2014.

  2. Anularea înregistrării în scopuri de TVA

  3. Radierea din Registrul Comerțului

  4. 2018

    Stare nouă la ONRC: Faliment

  5. Stare încheiată la ONRC: Insolvență

  6. 2017

    Stări noi la ONRC

    Insolvență; Este sub incidența Legii nr. 85/2014.

Vezi toată cronologia (5 evenimente în plus, 2015 - 2017)
  1. 2017

    Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

  2. 2015

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  3. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Brașov cu nr. J8/147/2015.

  4. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  5. Cel mai mare profit net din istoric

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre SOART CONSTRUCT SRL

Este SOART CONSTRUCT SRL activă?

Nu. SOART CONSTRUCT SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2019.

Care este cifra de afaceri a SOART CONSTRUCT SRL?

Cifra de afaceri a SOART CONSTRUCT SRL în 2017 a fost de 120.663 lei, în scădere cu 76% față de 2016.

Ce profit a avut SOART CONSTRUCT SRL în 2017?

În 2017, SOART CONSTRUCT SRL a înregistrat un profit net de 49.916 lei.

Câți angajați avea SOART CONSTRUCT SRL?

Conform bilanțului pe 2017, SOART CONSTRUCT SRL a avut în medie 3 angajați (față de 17 angajați în 2016).

Ce activitate avea SOART CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a SOART CONSTRUCT SRL era Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

Unde avea sediul SOART CONSTRUCT SRL?

SOART CONSTRUCT SRL avea sediul social la adresa Str. Viitorului, Bl. 18B, Sc. A, Et. IV, Ap. 19, Mun. Săcele, Jud. Brașov, 505600.

SOART CONSTRUCT SRL are datorii la ANAF?

Nu. SOART CONSTRUCT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre SOART CONSTRUCT SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].