Marjă netă
De urmăritDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 4,1 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
SMICAL CLEMATIS SRL (CUI 27809870) este o societate cu răspundere limitată activă din Sighetu Marmației, județul Maramureș, înființată în 2010. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase (CAEN 4724).
În 2021 a raportat o cifră de afaceri de 285.507 lei (+44% față de 2020) și un profit net de 11.814 lei, cu 3 angajați.
Nu este înregistrată în scopuri de TVA. ANAF a declarat-o contribuabil inactiv. Figurează în lista ANAF a debitorilor cu obligații restante.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2012 | 30.003 lei |
| 2013 | 53.270 lei |
| 2014 | 50.941 lei |
| 2015 | 88.129 lei |
| 2016 | 121.154 lei |
| 2017 | 114.703 lei |
| 2018 | 210.859 lei |
| 2019 | 268.192 lei |
| 2020 | 198.125 lei |
| 2021 | 285.507 lei |
| Indicator | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 285.507 | 198.125 | 268.192 | 210.859 | 114.703 | 121.154 | 88.129 | 50.941 | 53.270 | 30.003 |
| Profit net | 11.814 | -26.502 | 6.215 | 16.257 | -9.409 | 122 | -6.822 | -26.631 | -29.308 | -2.360 |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | 0 | 0 | 0 | - | 0 | 0 | 0 | 4.005 | 4.005 | 4.162 |
| Active circulante | 126.194 | 63.462 | 71.787 | 35.019 | 39.223 | 3.456 | 5.492 | 386 | 4.574 | 17.319 |
| Stocuri | 9.085 | 7.988 | 31.094 | 34.874 | 36.663 | 3.174 | 3.793 | 187 | 4.416 | 17.255 |
| Creanțe | 32.849 | 31.938 | 38.153 | 132 | 132 | 132 | 132 | 132 | 132 | - |
| Datorii | 208.549 | 157.631 | 133.239 | 102.686 | 123.147 | 77.971 | 80.129 | 72.206 | 49.762 | 33.357 |
| Capitaluri proprii | -82.355 | -94.169 | -61.452 | -67.667 | -83.924 | -74.515 | -74.637 | -67.815 | -41.183 | -11.876 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 4,1 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 61% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
165% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. SMICAL CLEMATIS SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a SMICAL CLEMATIS SRL în 2021 a fost de 285.507 lei, în creștere cu 44% față de 2020.
În 2021, SMICAL CLEMATIS SRL a înregistrat un profit net de 11.814 lei.
Activitatea principală a SMICAL CLEMATIS SRL este Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase (CAEN 4724).
SMICAL CLEMATIS SRL are sediul social la adresa MIHALY DE APSA IOAN Nr. 3, Municipiul Sighetu Marmației, Jud. Maramureș, 435500.
Nu. SMICAL CLEMATIS SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Da. SMICAL CLEMATIS SRL figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].