Marjă netă
SlabFirma a pierdut 0,8 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
SITEAVU SRL (CUI 3037993) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Gelu, Comuna Variaș, județul Timiș, înființată în 1993. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,46 mil. lei (+22% față de 2024) și o pierdere netă de 11.754 lei, cu 3 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 966.296 lei |
| 2017 | 1.355.426 lei |
| 2018 | 1.254.303 lei |
| 2019 | 1.567.648 lei |
| 2020 | 1.437.781 lei |
| 2021 | 1.231.285 lei |
| 2022 | 1.378.541 lei |
| 2023 | 1.434.200 lei |
| 2024 | 1.191.478 lei |
| 2025 | 1.455.241 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.455.241 | 1.191.478 | 1.434.200 | 1.378.541 | 1.231.285 | 1.437.781 | 1.567.648 | 1.254.303 | 1.355.426 | 966.296 |
| Profit net | -11.754 | -15.601 | 64.195 | 27.109 | 51.225 | 81.900 | 104.746 | -11.842 | 3.660 | 815 |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 3 | 3 | 2 | 1 | 2 | 3 | 5 | 5 |
| Active imobilizate | 22.320 | 27.730 | 37.931 | 24.365 | 59.956 | 107.384 | 133.230 | 172.121 | 96.199 | 123.303 |
| Active circulante | 399.573 | 583.663 | 541.535 | 571.394 | 606.658 | 482.828 | 487.361 | 640.202 | 632.897 | 577.133 |
| Stocuri | 335.713 | 497.561 | 469.760 | 523.850 | 566.782 | 465.403 | 481.989 | 653.843 | 589.794 | 507.465 |
| Creanțe | 33.002 | 41.211 | 52.176 | 28.600 | 21.633 | 8.528 | 4.985 | 14.251 | 37.234 | 62.538 |
| Datorii | 265.673 | 339.250 | 281.722 | 345.210 | 413.174 | 367.997 | 480.275 | 776.753 | 681.685 | 656.684 |
| Capitaluri proprii | 158.168 | 272.143 | 297.744 | 250.549 | 253.440 | 222.215 | 140.316 | 35.570 | 47.411 | 43.752 |
Firma a pierdut 0,8 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,50 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
63% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. SITEAVU SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a SITEAVU SRL în 2025 a fost de 1.455.241 lei (1,46 mil. lei), în creștere cu 22% față de 2024.
În 2025, SITEAVU SRL a înregistrat o pierdere netă de 11.754 lei.
Activitatea principală a SITEAVU SRL este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).
SITEAVU SRL are sediul social la adresa Sat Gelu, Comuna Variaș, Jud. Timiș, 1961.
Da. SITEAVU SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. SITEAVU SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].