ActivăSA

SINTOFARM SA

Str. Ziduri Între Vii Nr. 22, Sector 2 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 23324

CAEN 2120: Fabricarea preparatelor farmaceutice

CUI
647
Reg. Com.
J1991000407409
Înființată
13 februarie 1991
Vechime
35 de ani, 8 luni
Cifra de afaceri 2025
12,9 mil. lei
Profit net 2025
327 mii lei
Angajați 2025
46

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 13.02.1991

Rezumat

Pe scurt

SINTOFARM SA (CUI 647) este o societate pe acțiuni activă din București (sectorul 2), înființată în 1991. Activitatea principală este Fabricarea preparatelor farmaceutice (CAEN 2120).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 12,9 mil. lei (+4,3% față de 2024) și un profit net de 327.021 lei, cu 46 de angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
647
Nr. Reg. Com.
J1991000407409
EUID
ROONRC.J1991000407409
Cod CAEN principal
2120 - Fabricarea preparatelor farmaceutice
Data înființării
13 februarie 1991
Vechime
35 de ani, 8 luni
Formă juridică
SA
Adresă sediu
Str. Ziduri Între Vii Nr. 22, Sector 2 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 23324

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (6)
  • 0212••••••
  • 0212••••••
  • 0212••••••
  • 0212••••••
  • 0213••••••
  • 0213••••••
Email (2)
  • lo••@••••.ro
  • of••@••••.ro
Website (1)
  • www.••••••.ro
Persoane (5)
  • BEREZEȚ••• PATRI•••
  • BO••• AL••• LO••• MIC••• EM•••
  • DIACONE••• ADRI•••
  • PE••• LEN•••
  • RĂDULE••• CA••• NICUL•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+4,3% față de 2024

12.884.025 RON

2024: 12.350.235 RON

05 mil10 mil15 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 6.224.561 RONAnul 2017: 6.129.649 RONAnul 2018: 5.999.437 RONAnul 2019: 7.606.048 RONAnul 2020: 8.988.593 RONAnul 2021: 9.569.108 RONAnul 2022: 10.448.288 RONAnul 2023: 11.485.197 RONAnul 2024: 12.350.235 RONAnul 2025: 12.884.025 RON

Profit net 2025

+242,6% față de 2024

327.021 RON

2024: -229.388 RON

-2 mil-1 mil01 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 132.560 RONAnul 2017: -538.847 RONAnul 2018: -1.362.274 RONAnul 2019: 12.640 RONAnul 2020: 275.698 RONAnul 2021: 441.078 RONAnul 2022: 693.078 RONAnul 2023: 487.243 RONAnul 2024: -229.388 RONAnul 2025: 327.021 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    12,9 mil. lei
    Profit net
    327 mii lei
    Angajați
    46
  • 2024

    Cifra de afaceri
    12,4 mil. lei
    Profit net
    -229 mii lei
    Angajați
    47
  • 2023

    Cifra de afaceri
    11,5 mil. lei
    Profit net
    487 mii lei
    Angajați
    49
  • 2022

    Cifra de afaceri
    10,4 mil. lei
    Profit net
    693 mii lei
    Angajați
    47
  • 2021

    Cifra de afaceri
    9,6 mil. lei
    Profit net
    441 mii lei
    Angajați
    46
  • 2020

    Cifra de afaceri
    9,0 mil. lei
    Profit net
    276 mii lei
    Angajați
    46
  • 2019

    Cifra de afaceri
    7,6 mil. lei
    Profit net
    13 mii lei
    Angajați
    45
  • 2018

    Cifra de afaceri
    6,0 mil. lei
    Profit net
    -1,4 mil. lei
    Angajați
    44
  • 2017

    Cifra de afaceri
    6,1 mil. lei
    Profit net
    -539 mii lei
    Angajați
    44
  • 2016

    Cifra de afaceri
    6,2 mil. lei
    Profit net
    133 mii lei
    Angajați
    43

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăAtenție
2,5%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 2,5 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
2,78Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,78 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
26%Față de anul anterior: stabil
20212022202320242025

26% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2012

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 1993

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. 1991

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în București cu nr. J40/407/1991.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre SINTOFARM SA

Este SINTOFARM SA activă?

Da. SINTOFARM SA figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a SINTOFARM SA?

Cifra de afaceri a SINTOFARM SA în 2025 a fost de 12.884.025 lei (12,9 mil. lei), în creștere cu 4,3% față de 2024.

Ce profit a avut SINTOFARM SA în 2025?

În 2025, SINTOFARM SA a înregistrat un profit net de 327.021 lei.

Ce activitate are SINTOFARM SA?

Activitatea principală a SINTOFARM SA este Fabricarea preparatelor farmaceutice (CAEN 2120).

Unde are sediul SINTOFARM SA?

SINTOFARM SA are sediul social la adresa Str. Ziduri Între Vii Nr. 22, Sector 2 Mun. București, Jud. București, 23324.

SINTOFARM SA este plătitoare de TVA?

Da. SINTOFARM SA este înregistrată în scopuri de TVA.

SINTOFARM SA are datorii la ANAF?

Nu. SINTOFARM SA nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre SINTOFARM SA

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].