ActivăSA

SINTER REF SA

Str. INDEPENDENTEI Nr. 59, Orş. Azuga, Jud. Prahova, 105100

CAEN 2320: Fabricarea de produse refractare

CUI
1315333
Reg. Com.
J1991000090294
Înființată
26 februarie 1991
Vechime
35 de ani, 7 luni
Cifra de afaceri 2025
113 mii lei
Profit net 2025
944 lei
Angajați 2025
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 29.11.1992

Rezumat

Pe scurt

SINTER REF SA (CUI 1315333) este o societate pe acțiuni activă din Azuga, județul Prahova, înființată în 1991. Activitatea principală este Fabricarea de produse refractare (CAEN 2320).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 112.852 lei (+0% față de 2024) și un profit net de 944 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
1315333
Nr. Reg. Com.
J1991000090294
EUID
ROONRC.J1991000090294
Cod CAEN principal
2320 - Fabricarea de produse refractare
Data înființării
26 februarie 1991
Vechime
35 de ani, 7 luni
Formă juridică
SA
Adresă sediu
Str. INDEPENDENTEI Nr. 59, Orş. Azuga, Jud. Prahova, 105100

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (2)
  • 0244••••••
  • 0244••••••
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (3)
  • B••• COR••• CĂTĂ•••
  • LU••• MIHA••• IO•••
  • MIHĂLĂCHI••• NICO••• EDD•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+0,0% față de 2024

112.852 RON

2024: 112.802 RON

0100k200k300k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 262.835 RONAnul 2017: 247.464 RONAnul 2018: 225.624 RONAnul 2019: 165.339 RONAnul 2020: 106.900 RONAnul 2021: 112.396 RONAnul 2022: 112.429 RONAnul 2023: 112.956 RONAnul 2024: 112.802 RONAnul 2025: 112.852 RON

Profit net 2025

-76,8% față de 2024

944 RON

2024: 4.062 RON

-2 mil-1 mil01 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: -95.320 RONAnul 2017: -164.362 RONAnul 2018: -247.905 RONAnul 2019: -118.065 RONAnul 2020: -60.527 RONAnul 2021: -257.019 RONAnul 2022: -1.741.748 RONAnul 2023: -21.009 RONAnul 2024: 4.062 RONAnul 2025: 944 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    113 mii lei
    Profit net
    944 lei
    Angajați
    1
  • 2024

    Cifra de afaceri
    113 mii lei
    Profit net
    4 mii lei
    Angajați
    1
  • 2023

    Cifra de afaceri
    113 mii lei
    Profit net
    -21 mii lei
    Angajați
    2
  • 2022

    Cifra de afaceri
    112 mii lei
    Profit net
    -1,7 mil. lei
    Angajați
    2
  • 2021

    Cifra de afaceri
    112 mii lei
    Profit net
    -257 mii lei
    Angajați
    2
  • 2020

    Cifra de afaceri
    107 mii lei
    Profit net
    -61 mii lei
    Angajați
    2
  • 2019

    Cifra de afaceri
    165 mii lei
    Profit net
    -118 mii lei
    Angajați
    2
  • 2018

    Cifra de afaceri
    226 mii lei
    Profit net
    -248 mii lei
    Angajați
    2
  • 2017

    Cifra de afaceri
    247 mii lei
    Profit net
    -164 mii lei
    Angajați
    4
  • 2016

    Cifra de afaceri
    263 mii lei
    Profit net
    -95 mii lei
    Angajați
    6

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăAtenție
0,8%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 0,8 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,78Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 78% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
0,4%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

0,4% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2013

    Cel mai mare profit net din istoric

  2. 2008

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. 1993

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. 1991

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Prahova cu nr. J29/90/1991.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre SINTER REF SA

Este SINTER REF SA activă?

Da. SINTER REF SA figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a SINTER REF SA?

Cifra de afaceri a SINTER REF SA în 2025 a fost de 112.852 lei, în creștere cu 0% față de 2024.

Ce profit a avut SINTER REF SA în 2025?

În 2025, SINTER REF SA a înregistrat un profit net de 944 lei.

Ce activitate are SINTER REF SA?

Activitatea principală a SINTER REF SA este Fabricarea de produse refractare (CAEN 2320).

Unde are sediul SINTER REF SA?

SINTER REF SA are sediul social la adresa Str. INDEPENDENTEI Nr. 59, Orș. Azuga, Jud. Prahova, 105100.

SINTER REF SA este plătitoare de TVA?

Da. SINTER REF SA este înregistrată în scopuri de TVA.

SINTER REF SA are datorii la ANAF?

Nu. SINTER REF SA nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre SINTER REF SA

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].