Marjă netă
De urmăritDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 3 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
SINDGA SERV IMPEX SRL (CUI 7523104) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Făcăeni, Comuna Făcăeni, județul Ialomița, înființată în 1995. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule (CAEN 4730).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2,19 mil. lei (-2,6% față de 2024) și un profit net de 64.963 lei, cu 3 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 12.353 lei |
| 2017 | 49.360 lei |
| 2018 | 4.896 lei |
| 2019 | 314.463 lei |
| 2020 | 530.966 lei |
| 2021 | 994.134 lei |
| 2022 | 2.990.309 lei |
| 2023 | 2.752.017 lei |
| 2024 | 2.252.043 lei |
| 2025 | 2.193.445 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2.193.445 | 2.252.043 | 2.752.017 | 2.990.309 | 994.134 | 530.966 | 314.463 | 4.896 | 49.360 | 12.353 |
| Profit net | 64.963 | 195.994 | 207.659 | 315.777 | 77.534 | 235.958 | -48.815 | -57.201 | -11.203 | -35.378 |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 4 | 4 | 3 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 342.836 | 235.447 | 268.078 | 302.234 | 323.074 | 273.174 | 201.690 | 169.967 | 262.138 | 154.564 |
| Active circulante | 319.250 | 381.480 | 507.578 | 391.205 | 81.680 | 8.721 | 22.734 | 41.235 | 16.474 | 11.656 |
| Stocuri | 142.256 | 134.273 | 145.263 | 181.986 | 34.768 | 6.162 | 4.724 | 630 | - | 1.992 |
| Creanțe | 26.178 | 20.992 | 14.508 | 13.984 | 14.367 | 1.102 | 15.797 | 21.203 | 10.468 | 2.945 |
| Datorii | 295.059 | 214.863 | 349.586 | 325.028 | 274.586 | 229.261 | 407.748 | 344.646 | 354.854 | 231.259 |
| Capitaluri proprii | 367.027 | 402.064 | 426.070 | 368.411 | 130.168 | 52.634 | -183.324 | -133.444 | -76.242 | -65.039 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 3 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,08 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
45% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. SINDGA SERV IMPEX SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a SINDGA SERV IMPEX SRL în 2025 a fost de 2.193.445 lei (2,19 mil. lei), în scădere cu 2,6% față de 2024.
În 2025, SINDGA SERV IMPEX SRL a înregistrat un profit net de 64.963 lei.
Activitatea principală a SINDGA SERV IMPEX SRL este Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule (CAEN 4730).
SINDGA SERV IMPEX SRL are sediul social la adresa FETEȘTI Nr. 12, Sat Făcăeni, Comuna Făcăeni, Jud. Ialomița, 927110.
Da. SINDGA SERV IMPEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. SINDGA SERV IMPEX SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].