Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 9,8 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
SIMPALUX SRL (CUI 9881931) este o societate cu răspundere limitată activă din Alba Iulia, județul Alba, înființată în 1997. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul al autovehiculelor (CAEN 4781).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,66 mil. lei (+18% față de 2024) și un profit net de 162.965 lei, cu 4 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 400.795 lei |
| 2017 | 703.661 lei |
| 2018 | 707.407 lei |
| 2019 | 793.764 lei |
| 2020 | 749.373 lei |
| 2021 | 836.034 lei |
| 2022 | 1.493.516 lei |
| 2023 | 1.793.357 lei |
| 2024 | 1.408.809 lei |
| 2025 | 1.664.851 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.664.851 | 1.408.809 | 1.793.357 | 1.493.516 | 836.034 | 749.373 | 793.764 | 707.407 | 703.661 | 400.795 |
| Profit net | 162.965 | -115.082 | 295.482 | 280.698 | 45.087 | 74.490 | 1.585 | 97.867 | 110.992 | -47.049 |
| Număr mediu de angajați | 4 | 5 | 5 | 8 | 4 | 5 | 5 | 4 | 4 | 4 |
| Active imobilizate | 503.641 | 539.974 | 628.851 | 591.342 | 494.722 | 474.669 | 496.003 | 477.354 | 495.308 | 475.966 |
| Active circulante | 644.887 | 527.809 | 684.529 | 522.327 | 396.856 | 347.292 | 275.839 | 334.865 | 320.875 | 273.051 |
| Stocuri | 110.825 | 98.830 | 96.656 | 80.472 | 74.844 | 74.844 | 74.844 | 85.949 | 85.949 | 85.949 |
| Creanțe | 465.226 | 401.967 | 511.616 | 347.806 | 287.000 | 230.429 | 163.525 | 208.875 | 226.218 | 158.784 |
| Datorii | 361.802 | 444.021 | 574.537 | 670.308 | 728.915 | 708.384 | 732.755 | 774.717 | 876.548 | 920.374 |
| Capitaluri proprii | 776.034 | 613.070 | 728.151 | 432.669 | 151.971 | 106.885 | 32.395 | 30.810 | -67.057 | -178.049 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 9,8 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,78 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
32% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. SIMPALUX SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a SIMPALUX SRL în 2025 a fost de 1.664.851 lei (1,66 mil. lei), în creștere cu 18% față de 2024.
În 2025, SIMPALUX SRL a înregistrat un profit net de 162.965 lei.
Activitatea principală a SIMPALUX SRL este Comerț cu amănuntul al autovehiculelor (CAEN 4781).
SIMPALUX SRL are sediul social la adresa B-dul REVOLUȚIEI 1989, Bl. CF1, Ap. 3, Municipiul Alba Iulia, Jud. Alba, 2500.
Da. SIMPALUX SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. SIMPALUX SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].