ActivăSRL

SIMBRASS SRL

Str. Zurich Nr. 11, Mun. Timişoara, Jud. Timiş, 300127

CAEN 4646: Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale

CUI
27906538
Reg. Com.
J2011000069351
Înființată
17 ianuarie 2011
Vechime
15 ani, 9 luni
Cifra de afaceri 2025
367 mii lei
Profit net 2025
56 mii lei
Angajați 2025
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 17.01.2011

Rezumat

Pe scurt

SIMBRASS SRL (CUI 27906538) este o societate cu răspundere limitată activă din Timișoara, județul Timiș, înființată în 2011. Activitatea principală este Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale (CAEN 4646).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 367.428 lei (+3,2% față de 2024) și un profit net de 55.621 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
27906538
Nr. Reg. Com.
J2011000069351
EUID
ROONRC.J2011000069351
Cod CAEN principal
4646 - Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale
Data înființării
17 ianuarie 2011
Vechime
15 ani, 9 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Zurich Nr. 11, Mun. Timişoara, Jud. Timiş, 300127

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • SIM••• •••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+3,2% față de 2024

367.428 RON

2024: 355.968 RON

0100k200k300k400k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 25.513 RONAnul 2017: 68.722 RONAnul 2018: 93.887 RONAnul 2019: 229.837 RONAnul 2020: 90.028 RONAnul 2021: 291.999 RONAnul 2022: 69.026 RONAnul 2023: 135.984 RONAnul 2024: 355.968 RONAnul 2025: 367.428 RON

Profit net 2025

+885,8% față de 2024

55.621 RON

2024: -7.078 RON

-100k0100k200k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 18.357 RONAnul 2017: 6.156 RONAnul 2018: 15.928 RONAnul 2019: 28.741 RONAnul 2020: 15.058 RONAnul 2021: 136.809 RONAnul 2022: -18.372 RONAnul 2023: -94.480 RONAnul 2024: -7.078 RONAnul 2025: 55.621 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    367 mii lei
    Profit net
    56 mii lei
    Angajați
    1
  • 2024

    Cifra de afaceri
    356 mii lei
    Profit net
    -7 mii lei
    Angajați
    1
  • 2023

    Cifra de afaceri
    136 mii lei
    Profit net
    -94 mii lei
    Angajați
    1
  • 2022

    Cifra de afaceri
    69 mii lei
    Profit net
    -18 mii lei
    Angajați
    1
  • 2021

    Cifra de afaceri
    292 mii lei
    Profit net
    137 mii lei
    Angajați
    -
  • 2020

    Cifra de afaceri
    90 mii lei
    Profit net
    15 mii lei
    Angajați
    -
  • 2019

    Cifra de afaceri
    230 mii lei
    Profit net
    29 mii lei
    Angajați
    -
  • 2018

    Cifra de afaceri
    94 mii lei
    Profit net
    16 mii lei
    Angajați
    -
  • 2017

    Cifra de afaceri
    69 mii lei
    Profit net
    6 mii lei
    Angajați
    -
  • 2016

    Cifra de afaceri
    26 mii lei
    Profit net
    18 mii lei
    Angajați
    -

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
15%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 15,1 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
2,06Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,06 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
46%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

46% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2023

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  3. 2021

    Cel mai mare profit net din istoric

  4. 2011

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Timiș cu nr. J35/69/2011.

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre SIMBRASS SRL

Este SIMBRASS SRL activă?

Da. SIMBRASS SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a SIMBRASS SRL?

Cifra de afaceri a SIMBRASS SRL în 2025 a fost de 367.428 lei, în creștere cu 3,2% față de 2024.

Ce profit a avut SIMBRASS SRL în 2025?

În 2025, SIMBRASS SRL a înregistrat un profit net de 55.621 lei.

Ce activitate are SIMBRASS SRL?

Activitatea principală a SIMBRASS SRL este Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale (CAEN 4646).

Unde are sediul SIMBRASS SRL?

SIMBRASS SRL are sediul social la adresa Str. Zurich Nr. 11, Mun. Timișoara, Jud. Timiș, 300127.

SIMBRASS SRL este plătitoare de TVA?

Da. SIMBRASS SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

SIMBRASS SRL are datorii la ANAF?

Nu. SIMBRASS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre SIMBRASS SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].