Marjă netă
SlabFirma a pierdut 13,4 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
SILVO-COM LERESTI SRL (CUI 14471385) este o societate cu răspundere limitată activă din Comuna Lerești, județul Argeș, înființată în 2002. Activitatea principală este Tăierea și rindeluirea lemnului (CAEN 1611).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 253.712 lei (+172% față de 2024) și o pierdere netă de 34.076 lei, cu 1 angajat.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 18.966 lei |
| 2017 | 72.022 lei |
| 2018 | 36.553 lei |
| 2019 | 452.171 lei |
| 2020 | 110.744 lei |
| 2021 | 103.078 lei |
| 2022 | 605.396 lei |
| 2023 | 82.920 lei |
| 2024 | 93.379 lei |
| 2025 | 253.712 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 253.712 | 93.379 | 82.920 | 605.396 | 103.078 | 110.744 | 452.171 | 36.553 | 72.022 | 18.966 |
| Profit net | -34.076 | -44.849 | 5.406 | 18.427 | 1.664 | 4.217 | 92.638 | -84.546 | 8.387 | 1.053 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 532.477 | 414.655 | 438.890 | 292.009 | 292.009 | 292.009 | 33.259 | 91.215 | 91.215 | 91.215 |
| Active circulante | 253.813 | 47.822 | 75.774 | 138.647 | 164.003 | 112.725 | 257.453 | 100.249 | 137.159 | 108.645 |
| Stocuri | 9.972 | 9.720 | 25.097 | 17.521 | 49.917 | 29.818 | 174.612 | 48.591 | 90.730 | 60.557 |
| Creanțe | 220.920 | 20.657 | 21.965 | 30.752 | 70.841 | 49.744 | 30.941 | 42.485 | 41.007 | 43.951 |
| Datorii | 349.172 | 174.139 | 281.477 | 184.448 | 228.232 | 324.401 | 120.095 | 113.099 | 243.717 | 222.537 |
| Capitaluri proprii | 259.669 | 288.338 | 233.187 | 246.208 | 227.780 | 80.333 | 170.617 | 78.365 | 162.910 | 155.576 |
Firma a pierdut 13,4 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 73% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
44% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. SILVO-COM LERESTI SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a SILVO-COM LERESTI SRL în 2025 a fost de 253.712 lei, în creștere cu 172% față de 2024.
În 2025, SILVO-COM LERESTI SRL a înregistrat o pierdere netă de 34.076 lei.
Activitatea principală a SILVO-COM LERESTI SRL este Tăierea și rindeluirea lemnului (CAEN 1611).
SILVO-COM LERESTI SRL are sediul social la adresa Str. TARINA Nr. 81, Comuna Lerești, Jud. Argeș.
Da. SILVO-COM LERESTI SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. SILVO-COM LERESTI SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].