ActivăSRL

SILVA SRL

Str. CRINULUI Nr. 15, Mun. Turnu Măgurele, Jud. Teleorman, 145200

CAEN 9531: Repararea și întreținerea autovehiculelor

CUI
1389934
Reg. Com.
J1992000371343
Înființată
4 martie 1992
Vechime
34 de ani, 7 luni
Cifra de afaceri 2025
385 mii lei
Profit net 2025
21 mii lei
Angajați 2025
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 29.11.1992

Rezumat

Pe scurt

SILVA SRL (CUI 1389934) este o societate cu răspundere limitată activă din Turnu Măgurele, județul Teleorman, înființată în 1992. Activitatea principală este Repararea și întreținerea autovehiculelor (CAEN 9531).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 385.004 lei (+44% față de 2024) și un profit net de 21.014 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
1389934
Nr. Reg. Com.
J1992000371343
EUID
ROONRC.J1992000371343
Cod CAEN principal
9531 - Repararea și întreținerea autovehiculelor
Data înființării
4 martie 1992
Vechime
34 de ani, 7 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. CRINULUI Nr. 15, Mun. Turnu Măgurele, Jud. Teleorman, 145200

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (2)
  • TUDOS••• P•••
  • VĂRZ••• DAN•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+43,6% față de 2024

385.004 RON

2024: 268.127 RON

0200k400k600k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 59.299 RONAnul 2017: 47.645 RONAnul 2018: 44.874 RONAnul 2019: 20.870 RONAnul 2020: 106.583 RONAnul 2021: 135.007 RONAnul 2022: 428.505 RONAnul 2023: 458.214 RONAnul 2024: 268.127 RONAnul 2025: 385.004 RON

Profit net 2025

+155,9% față de 2024

21.014 RON

2024: -37.587 RON

-50k050k100k150k200k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: -29.642 RONAnul 2017: -21.420 RONAnul 2018: -17.315 RONAnul 2019: -10.432 RONAnul 2020: 18.966 RONAnul 2021: -22.753 RONAnul 2022: 156.383 RONAnul 2023: 40.945 RONAnul 2024: -37.587 RONAnul 2025: 21.014 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    385 mii lei
    Profit net
    21 mii lei
    Angajați
    1
  • 2024

    Cifra de afaceri
    268 mii lei
    Profit net
    -38 mii lei
    Angajați
    1
  • 2023

    Cifra de afaceri
    458 mii lei
    Profit net
    41 mii lei
    Angajați
    1
  • 2022

    Cifra de afaceri
    429 mii lei
    Profit net
    156 mii lei
    Angajați
    1
  • 2021

    Cifra de afaceri
    135 mii lei
    Profit net
    -23 mii lei
    Angajați
    1
  • 2020

    Cifra de afaceri
    107 mii lei
    Profit net
    19 mii lei
    Angajați
    1
  • 2019

    Cifra de afaceri
    21 mii lei
    Profit net
    -10 mii lei
    Angajați
    1
  • 2018

    Cifra de afaceri
    45 mii lei
    Profit net
    -17 mii lei
    Angajați
    1
  • 2017

    Cifra de afaceri
    48 mii lei
    Profit net
    -21 mii lei
    Angajați
    1
  • 2016

    Cifra de afaceri
    59 mii lei
    Profit net
    -30 mii lei
    Angajați
    2

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
5,5%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 5,5 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,29Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 29% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
326%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

326% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2023

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2022

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 1998

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. 1992

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Teleorman cu nr. J34/371/1992.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre SILVA SRL

Este SILVA SRL activă?

Da. SILVA SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a SILVA SRL?

Cifra de afaceri a SILVA SRL în 2025 a fost de 385.004 lei, în creștere cu 44% față de 2024.

Ce profit a avut SILVA SRL în 2025?

În 2025, SILVA SRL a înregistrat un profit net de 21.014 lei.

Ce activitate are SILVA SRL?

Activitatea principală a SILVA SRL este Repararea și întreținerea autovehiculelor (CAEN 9531).

Unde are sediul SILVA SRL?

SILVA SRL are sediul social la adresa Str. CRINULUI Nr. 15, Mun. Turnu Măgurele, Jud. Teleorman, 145200.

SILVA SRL este plătitoare de TVA?

Da. SILVA SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

SILVA SRL are datorii la ANAF?

Nu. SILVA SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre SILVA SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].