SILPLAST SRL Radiată SRL

Înființată 11.09.2007
CAMERA 1, Sat Becicherecu Mic, Comuna Becicherecu Mic, Jud. Timiş 4332, Lucrări de tâmplărie și dulgherie

Prezentare

Pe scurt

SILPLAST SRL (CUI 22389023) a fost o societate cu răspundere limitată din satul Becicherecu Mic, Comuna Becicherecu Mic, județul Timiș, înființată în 2007 și radiată în 2023. Activitatea principală era Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN 4332).

Ultimul bilanț, din 2009, arată o cifră de afaceri de 9.694 lei (-96% față de 2008) și o pierdere netă de 51.503 lei, cu 3 angajați.

Cifra de afaceri 2009
9.694lei
−95,7%, față de 2008
Profit net 2009
−51,5 miilei
−180,1%, față de 2008
Angajați 2009
3
−25,0%, față de 2008
Marjă netă
-531,3%
Capital social
200lei
Vechime
19ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2008-2009
Cifra de afaceri
AnValoare
2008224.336 lei
20099.694 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator20092008
Cifra de afaceri9.694224.336
Profit net-51.50364.314
Număr mediu de angajați34
Active imobilizate27.85534.450
Active circulante165.090163.381
Stocuri125.699133.631
Creanțe38.9909.943
Datorii180.222133.605
Capitaluri proprii12.72364.226
Ultimul bilanț: 2009. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2009

Marjă netă

Slab
-531% Față de anul anterior: în scădere

Firma a pierdut 531,3 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Slab
0,92 Față de anul anterior: în scădere

Activele circulante acoperă doar 92% din datorii.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Slab
93% Față de anul anterior: în creștere

93% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026

Firma este radiată. Starea fiscală curentă nu se mai aplică.

Stare la Registrul Comerțului Radiată
Ultimul status ANAFRADIERE din data 13.01.2023

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
22389023
Nr. Reg. Com.
J35/3351/2007
EUID
ROONRC.J35/3351/2007
Cod CAEN principal
4332, Lucrări de tâmplărie și dulgherie
Data înființării
11 septembrie 2007
Vechime
19 ani, 1 lună
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2009)
Adresă sediu
CAMERA 1, Sat Becicherecu Mic, Comuna Becicherecu Mic, Jud. Timiş
Domiciliu fiscal
Sat Becicherecu Mic Com. Becicherecu Mic, Jud. Timiş, 307040

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0256••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • DE••• SIL••• ADR•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2023
  1. Stări încheiate la ONRC Dizolvare; Certificat de înmatriculare preschimbat. ONRC
  2. Radierea din Registrul Comerțului ONRC
  3. Stare nouă la ONRC: Dizolvare ONRC
  4. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune ONRC
2022
  1. Reactivată ca contribuabil de ANAF ANAF
2013
  1. Declarată contribuabil inactiv de ANAF ANAF
2012
  1. Încetarea înregistrării în scopuri de TVA ANAF
2008
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
2007
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în județul Timiș cu nr. J35/3351/2007. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre SILPLAST SRL

Este SILPLAST SRL activă?

Nu. SILPLAST SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2023.

Care este cifra de afaceri a SILPLAST SRL?

Cifra de afaceri a SILPLAST SRL în 2009 a fost de 9.694 lei, în scădere cu 96% față de 2008.

Ce profit a avut SILPLAST SRL în 2009?

În 2009, SILPLAST SRL a înregistrat o pierdere netă de 51.503 lei.

Câți angajați avea SILPLAST SRL?

Conform bilanțului pe 2009, SILPLAST SRL a avut în medie 3 angajați (față de 4 angajați în 2008).

Ce activitate avea SILPLAST SRL?

Activitatea principală a SILPLAST SRL era Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN 4332).

Unde avea sediul SILPLAST SRL?

SILPLAST SRL avea sediul social la adresa CAMERA 1, Sat Becicherecu Mic, Comuna Becicherecu Mic, Jud. Timiș.

SILPLAST SRL are datorii la ANAF?

Nu. SILPLAST SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre SILPLAST SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].