SILCRI SOLUTION SRL Funcțiune Plătitor TVA e-Factura SRL

Înființată 14.07.2017
PĂDURENI Nr. 1, Bl. 51, Sc. 2, Et. 4, Ap. 80, camera 2, Bucureşti Sectorul 6, Jud. Bucureşti, 60402 4791, Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

Prezentare

Pe scurt

SILCRI SOLUTION SRL (CUI 37984967) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 6), înființată în 2017. Activitatea principală este Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (CAEN 4791).

În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 274.513 lei (+50% față de 2023) și un profit net de 6.842 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Cifra de afaceri 2024
274,5 miilei
+50,2%, față de 2023
Profit net 2024
6.842lei
+176,1%, față de 2023
Angajați 2024
1
0,0%, față de 2023
Marjă netă
2,5%
Capital social
200lei
Vechime
9ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2017-2024
Cifra de afaceri
AnValoare
201748.566 lei
201866.457 lei
2019-
20201.670 lei
202156.445 lei
202297.732 lei
2023182.761 lei
2024274.513 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator20242023202220212020201920182017
Cifra de afaceri274.513182.76197.73256.4451.670-66.45748.566
Profit net6.8422.47831.3204.825-1.182-1.01126.07718.001
Număr mediu de angajați11100-11
Active imobilizate131.95928.05822.6388.62210.493---
Active circulante34.86065.49328.38220.84816.93743.26844.27819.802
Stocuri9.4330-01.619---
Creanțe5.42818.9821.737491.3494949-
Datorii107.64940.73868510.45513.239001.601
Capitaluri proprii59.65552.81350.33519.01514.19143.26844.27818.201
Ultimul bilanț: 2024. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2024

Marjă netă

De urmărit
2,5% Față de anul anterior: în creștere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 2,5 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Slab
0,32 Față de anul anterior: în scădere

Activele circulante acoperă doar 32% din datorii.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

De urmărit
64% Față de anul anterior: în creștere

64% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Da
RO e-Factura Înregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 14.07.2017

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
37984967
Nr. Reg. Com.
J40/12828/2017
EUID
ROONRC.J40/12828/2017
Cod CAEN principal
4791, Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Data înființării
14 iulie 2017
Vechime
9 ani, 3 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2024)
Adresă sediu
PĂDURENI Nr. 1, Bl. 51, Sc. 2, Et. 4, Ap. 80, camera 2, Bucureşti Sectorul 6, Jud. Bucureşti, 60402
Domiciliu fiscal
Str. Pădureni Nr. 1, camera 2, Sector 6 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 60402

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • MO••• SIL••• CRIST•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2024
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
2023
  1. Înscrierea în Registrul RO e-Factura ANAF
  2. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
2022
  1. Reactivată ca contribuabil de ANAF ANAF
  2. Declarată contribuabil inactiv de ANAF ANAF
  3. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2017
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în București cu nr. J40/12828/2017. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre SILCRI SOLUTION SRL

Este SILCRI SOLUTION SRL activă?

Da. SILCRI SOLUTION SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a SILCRI SOLUTION SRL?

Cifra de afaceri a SILCRI SOLUTION SRL în 2024 a fost de 274.513 lei, în creștere cu 50% față de 2023.

Ce profit a avut SILCRI SOLUTION SRL în 2024?

În 2024, SILCRI SOLUTION SRL a înregistrat un profit net de 6.842 lei.

Ce activitate are SILCRI SOLUTION SRL?

Activitatea principală a SILCRI SOLUTION SRL este Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (CAEN 4791).

Unde are sediul SILCRI SOLUTION SRL?

SILCRI SOLUTION SRL are sediul social la adresa PĂDURENI Nr. 1, Bl. 51, Sc. 2, Et. 4, Ap. 80, camera 2, București Sectorul 6, Jud. București, 60402.

SILCRI SOLUTION SRL este plătitoare de TVA?

Da. SILCRI SOLUTION SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

SILCRI SOLUTION SRL are datorii la ANAF?

Nu. SILCRI SOLUTION SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre SILCRI SOLUTION SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].