Marjă netă
SlabFirma a pierdut 2,5 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
SILCOM TREI SATE SRL (CUI 1276404) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Trei Sate, Comuna Ghindari, județul Mureș, înființată în 1992. Activitatea principală este Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului (CAEN 0812).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 4,08 mil. lei (-57% față de 2024) și o pierdere netă de 102.786 lei, cu 25 de angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 2.453.856 lei |
| 2017 | 2.403.865 lei |
| 2018 | 2.241.540 lei |
| 2019 | 5.209.920 lei |
| 2020 | 5.500.416 lei |
| 2021 | 6.073.286 lei |
| 2022 | 4.711.468 lei |
| 2023 | 4.037.776 lei |
| 2024 | 9.438.748 lei |
| 2025 | 4.075.049 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 4.075.049 | 9.438.748 | 4.037.776 | 4.711.468 | 6.073.286 | 5.500.416 | 5.209.920 | 2.241.540 | 2.403.865 | 2.453.856 |
| Profit net | -102.786 | 231.411 | -1.707.321 | -541.714 | 360.327 | 341.920 | 390.461 | -144.895 | 41.158 | 65.483 |
| Număr mediu de angajați | 25 | 28 | 35 | 35 | 37 | 35 | 32 | 29 | 29 | 31 |
| Active imobilizate | 12.119.682 | 12.164.274 | 11.352.174 | 11.262.033 | 9.782.197 | 8.193.648 | 6.326.600 | 5.014.246 | 4.314.575 | 4.014.421 |
| Active circulante | 6.034.008 | 5.009.911 | 5.988.545 | 4.524.871 | 3.266.909 | 2.508.518 | 2.548.043 | 2.652.997 | 2.023.945 | 1.390.240 |
| Stocuri | 2.232.392 | 160.270 | 2.413.364 | 1.450.436 | 49.959 | -42.928 | 414.727 | 1.043.550 | 830.145 | 386.448 |
| Creanțe | 3.570.151 | 4.477.517 | 3.511.916 | 2.882.897 | 2.425.003 | 1.887.147 | 1.311.046 | 1.496.595 | 1.106.679 | 890.484 |
| Datorii | 15.995.142 | 14.852.652 | 15.957.921 | 12.696.784 | 9.417.273 | 7.430.659 | 5.945.057 | 5.128.117 | 3.573.366 | 2.680.665 |
| Capitaluri proprii | 2.158.548 | 2.321.533 | 1.382.798 | 3.090.120 | 3.631.833 | 3.271.507 | 2.929.586 | 2.539.126 | 2.765.154 | 2.723.996 |
Firma a pierdut 2,5 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 38% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
88% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. SILCOM TREI SATE SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a SILCOM TREI SATE SRL în 2025 a fost de 4.075.049 lei (4,08 mil. lei), în scădere cu 57% față de 2024.
În 2025, SILCOM TREI SATE SRL a înregistrat o pierdere netă de 102.786 lei.
Activitatea principală a SILCOM TREI SATE SRL este Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului (CAEN 0812).
SILCOM TREI SATE SRL are sediul social la adresa Sat Trei Sate, Comuna Ghindari, Jud. Mureș, 0547271.
Da. SILCOM TREI SATE SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. SILCOM TREI SATE SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].