ActivăSRL

SILCOM S.R.L.

Str. Timişorii Nr. 143-147, Mun. Lugoj, Jud. Timiş, 305500

CAEN 2553: Operațiuni de mecanică generală

CUI
2499005
Reg. Com.
J1991000087357
Înființată
11 martie 1991
Vechime
35 de ani, 7 luni
Cifra de afaceri 2025
2,7 mil. lei
Profit net 2025
-937 mii lei
Angajați 2025
14

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 11.12.1992

Rezumat

Pe scurt

SILCOM S.R.L. (CUI 2499005) este o societate cu răspundere limitată activă din Lugoj, județul Timiș, înființată în 1991. Activitatea principală este Operațiuni de mecanică generală (CAEN 2553).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2,72 mil. lei (-13% față de 2024) și o pierdere netă de 936.957 lei, cu 14 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
2499005
Nr. Reg. Com.
J1991000087357
EUID
ROONRC.J1991000087357
Cod CAEN principal
2553 - Operațiuni de mecanică generală
Data înființării
11 martie 1991
Vechime
35 de ani, 7 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Timişorii Nr. 143-147, Mun. Lugoj, Jud. Timiş, 305500

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (4)
  • 0256••••••
  • 0256••••••
  • 0256••••••
  • 0256••••••
Email (2)
  • si••@••••.ro
  • te••@••••.ro
Website (0)
-
Persoane (1)
  • GAI••• P••• LUC•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-13,2% față de 2024

2.720.974 RON

2024: 3.133.479 RON

02 mil4 mil6 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 5.642.963 RONAnul 2017: 5.822.341 RONAnul 2018: 5.691.386 RONAnul 2019: 4.709.499 RONAnul 2020: 4.228.011 RONAnul 2021: 4.275.361 RONAnul 2022: 4.672.711 RONAnul 2023: 4.445.855 RONAnul 2024: 3.133.479 RONAnul 2025: 2.720.974 RON

Profit net 2025

-95707,9% față de 2024

-936.957 RON

2024: 980 RON

-1 mil-500k0500k1 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 304.885 RONAnul 2017: 88.130 RONAnul 2018: 12.149 RONAnul 2019: -420.708 RONAnul 2020: 423.600 RONAnul 2021: 635.476 RONAnul 2022: 894.128 RONAnul 2023: 24.311 RONAnul 2024: 980 RONAnul 2025: -936.957 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    2,7 mil. lei
    Profit net
    -937 mii lei
    Angajați
    14
  • 2024

    Cifra de afaceri
    3,1 mil. lei
    Profit net
    980 lei
    Angajați
    20
  • 2023

    Cifra de afaceri
    4,4 mil. lei
    Profit net
    24 mii lei
    Angajați
    19
  • 2022

    Cifra de afaceri
    4,7 mil. lei
    Profit net
    894 mii lei
    Angajați
    24
  • 2021

    Cifra de afaceri
    4,3 mil. lei
    Profit net
    635 mii lei
    Angajați
    26
  • 2020

    Cifra de afaceri
    4,2 mil. lei
    Profit net
    424 mii lei
    Angajați
    30
  • 2019

    Cifra de afaceri
    4,7 mil. lei
    Profit net
    -421 mii lei
    Angajați
    43
  • 2018

    Cifra de afaceri
    5,7 mil. lei
    Profit net
    12 mii lei
    Angajați
    52
  • 2017

    Cifra de afaceri
    5,8 mil. lei
    Profit net
    88 mii lei
    Angajați
    61
  • 2016

    Cifra de afaceri
    5,6 mil. lei
    Profit net
    305 mii lei
    Angajați
    62

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăSlab
-34%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Firma a pierdut 34,4 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
1,87Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,87 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
26%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

26% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2022

    Schimbarea denumirii

    SILCOM SA → SILCOM S.R.L.

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2012

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  4. 1993

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. 1991

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Timiș cu nr. J35/87/1991.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre SILCOM S.R.L.

Este SILCOM S.R.L. activă?

Da. SILCOM S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a SILCOM S.R.L.?

Cifra de afaceri a SILCOM S.R.L. în 2025 a fost de 2.720.974 lei (2,72 mil. lei), în scădere cu 13% față de 2024.

Ce profit a avut SILCOM S.R.L. în 2025?

În 2025, SILCOM S.R.L. a înregistrat o pierdere netă de 936.957 lei.

Ce activitate are SILCOM S.R.L.?

Activitatea principală a SILCOM S.R.L. este Operațiuni de mecanică generală (CAEN 2553).

Unde are sediul SILCOM S.R.L.?

SILCOM S.R.L. are sediul social la adresa Str. Timișorii Nr. 143-147, Mun. Lugoj, Jud. Timiș, 305500.

SILCOM S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. SILCOM S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA.

SILCOM S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. SILCOM S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre SILCOM S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].