Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 15,7 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
SIGNUM SRL (CUI 15070306) este o societate cu răspundere limitată activă din Buzău, înființată în 2002. Activitatea principală este Activități de arhitectură (CAEN 7111).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 390.629 lei (+0,1% față de 2024) și un profit net de 61.368 lei, cu 2 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 116.100 lei |
| 2017 | 241.079 lei |
| 2018 | 140.761 lei |
| 2019 | 273.401 lei |
| 2020 | 398.280 lei |
| 2021 | 545.055 lei |
| 2022 | 446.470 lei |
| 2023 | 508.237 lei |
| 2024 | 390.156 lei |
| 2025 | 390.629 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 390.629 | 390.156 | 508.237 | 446.470 | 545.055 | 398.280 | 273.401 | 140.761 | 241.079 | 116.100 |
| Profit net | 61.368 | 23.989 | 128.938 | 110.277 | 210.616 | 145.928 | 90.557 | -3.350 | 94.202 | 14.666 |
| Număr mediu de angajați | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 365.778 | 412.876 | 289.949 | 176.276 | 204.870 | 247.538 | 136.601 | 155.785 | 178.764 | 214.067 |
| Active circulante | 179.199 | 171.984 | 355.328 | 268.058 | 362.122 | 213.574 | 275.110 | 117.894 | 178.797 | 129.366 |
| Stocuri | 1.731 | 1.605 | 1.457 | 1.457 | 12.940 | 5.130 | - | - | - | - |
| Creanțe | 135.387 | 129.098 | 271.144 | 210.086 | 315.295 | 104.670 | 125.295 | 41.366 | 120.693 | 87.412 |
| Datorii | 260.954 | 362.483 | 231.303 | 135.669 | 157.988 | 116.796 | 126.116 | 78.641 | 64.971 | 130.379 |
| Capitaluri proprii | 284.023 | 222.377 | 413.974 | 308.665 | 409.004 | 344.316 | 285.595 | 195.038 | 292.590 | 213.054 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 15,7 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 69% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
48% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. SIGNUM SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a SIGNUM SRL în 2025 a fost de 390.629 lei, în creștere cu 0,1% față de 2024.
În 2025, SIGNUM SRL a înregistrat un profit net de 61.368 lei.
Activitatea principală a SIGNUM SRL este Activități de arhitectură (CAEN 7111).
SIGNUM SRL are sediul social la adresa B-dul UNIRII, Bl. C2, Et. 5, Ap. 14, Municipiul Buzău, Jud. Buzău, 0.
Da. SIGNUM SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. SIGNUM SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].