ActivăSRL

SIGMA LENSES SRL

Str. Aviator Vasile Niculescu Nr. 10, Sat Mărgineni Com. Mărgineni, Jud. Bacău

CAEN 4774: Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice

CUI
26866664
Reg. Com.
J2010000407042
Înființată
3 mai 2010
Vechime
16 ani, 5 luni
Cifra de afaceri 2025
125 mii lei
Profit net 2025
13 mii lei

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 03.05.2010

Rezumat

Pe scurt

SIGMA LENSES SRL (CUI 26866664) este o societate cu răspundere limitată activă din comuna Mărgineni, județul Bacău, înființată în 2010. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice (CAEN 4774).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 124.930 lei (+0,4% față de 2024) și un profit net de 13.058 lei, fără angajați declarați.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
26866664
Nr. Reg. Com.
J2010000407042
EUID
ROONRC.J2010000407042
Cod CAEN principal
4774 - Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
Data înființării
3 mai 2010
Vechime
16 ani, 5 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Aviator Vasile Niculescu Nr. 10, Sat Mărgineni Com. Mărgineni, Jud. Bacău

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • GEORGE••• VIR•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+0,4% față de 2024

124.930 RON

2024: 124.380 RON

050k100k150k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 68.184 RONAnul 2017: 77.911 RONAnul 2018: 77.127 RONAnul 2019: 77.006 RONAnul 2020: 98.797 RONAnul 2021: 74.192 RONAnul 2022: 108.097 RONAnul 2023: 136.689 RONAnul 2024: 124.380 RONAnul 2025: 124.930 RON

Profit net 2025

-34,3% față de 2024

13.058 RON

2024: 19.864 RON

-20k020k40k60k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: -5.721 RONAnul 2017: -8.871 RONAnul 2018: 3.703 RONAnul 2019: -2.386 RONAnul 2020: 35.428 RONAnul 2021: 20.360 RONAnul 2022: 41.553 RONAnul 2023: 45.529 RONAnul 2024: 19.864 RONAnul 2025: 13.058 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    125 mii lei
    Profit net
    13 mii lei
    Angajați
    -
  • 2024

    Cifra de afaceri
    124 mii lei
    Profit net
    20 mii lei
    Angajați
    -
  • 2023

    Cifra de afaceri
    137 mii lei
    Profit net
    46 mii lei
    Angajați
    -
  • 2022

    Cifra de afaceri
    108 mii lei
    Profit net
    42 mii lei
    Angajați
    -
  • 2021

    Cifra de afaceri
    74 mii lei
    Profit net
    20 mii lei
    Angajați
    0
  • 2020

    Cifra de afaceri
    99 mii lei
    Profit net
    35 mii lei
    Angajați
    -
  • 2019

    Cifra de afaceri
    77 mii lei
    Profit net
    -2 mii lei
    Angajați
    1
  • 2018

    Cifra de afaceri
    77 mii lei
    Profit net
    4 mii lei
    Angajați
    1
  • 2017

    Cifra de afaceri
    78 mii lei
    Profit net
    -9 mii lei
    Angajați
    2
  • 2016

    Cifra de afaceri
    68 mii lei
    Profit net
    -6 mii lei
    Angajați
    2

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
10%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 10,5 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
1,61Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,61 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareAtenție
62%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

62% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2024

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  2. 2023

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. Cel mai mare profit net din istoric

  4. 2010

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Bacău cu nr. J4/407/2010.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre SIGMA LENSES SRL

Este SIGMA LENSES SRL activă?

Da. SIGMA LENSES SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a SIGMA LENSES SRL?

Cifra de afaceri a SIGMA LENSES SRL în 2025 a fost de 124.930 lei, în creștere cu 0,4% față de 2024.

Ce profit a avut SIGMA LENSES SRL în 2025?

În 2025, SIGMA LENSES SRL a înregistrat un profit net de 13.058 lei.

Ce activitate are SIGMA LENSES SRL?

Activitatea principală a SIGMA LENSES SRL este Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice (CAEN 4774).

Unde are sediul SIGMA LENSES SRL?

SIGMA LENSES SRL are sediul social la adresa Str. Aviator Vasile Niculescu Nr. 10, Sat Mărgineni Com. Mărgineni, Jud. Bacău.

SIGMA LENSES SRL este plătitoare de TVA?

Da. SIGMA LENSES SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

SIGMA LENSES SRL are datorii la ANAF?

Nu. SIGMA LENSES SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre SIGMA LENSES SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].