Marjă netă
SlabFirma a pierdut 8,7 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
SICPAST SRL (CUI 30007493) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Sic, Comuna Sic, județul Cluj, înființată în 2012. Activitatea principală este Fabricarea macaroanelor, tăițeilor, cuș-cuș-ului și a altor produse făinoase similar (CAEN 1073).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 160.942 lei (+20% față de 2024) și o pierdere netă de 13.973 lei, cu 2 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 114.204 lei |
| 2017 | 108.317 lei |
| 2018 | 17.915 lei |
| 2019 | 16.228 lei |
| 2020 | 33.549 lei |
| 2021 | 63.993 lei |
| 2022 | 79.378 lei |
| 2023 | 97.999 lei |
| 2024 | 134.429 lei |
| 2025 | 160.942 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 160.942 | 134.429 | 97.999 | 79.378 | 63.993 | 33.549 | 16.228 | 17.915 | 108.317 | 114.204 |
| Profit net | -13.973 | -13.388 | -35.868 | -4.385 | 16.340 | 2.710 | 5.031 | 7.443 | 38.711 | 32.180 |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 |
| Active imobilizate | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1.337 | 2.794 | 4.252 |
| Active circulante | 18.469 | 23.546 | 19.221 | 50.020 | 63.050 | 75.371 | 69.846 | 63.135 | 64.104 | 24.539 |
| Stocuri | 3.095 | 2.672 | 1.462 | 5.437 | 5.840 | 2.557 | 211 | 3.301 | 2.753 | 2.009 |
| Creanțe | 4.316 | 8.934 | 6.064 | 9.952 | 5.301 | 3.139 | 513 | 613 | 2.330 | 9.898 |
| Datorii | 39.740 | 30.845 | 13.131 | 8.062 | 6.182 | 3.265 | 750 | 407 | 4.976 | 5.581 |
| Capitaluri proprii | -21.271 | -7.299 | 6.090 | 41.958 | 56.868 | 72.106 | 69.096 | 64.065 | 61.922 | 23.210 |
Firma a pierdut 8,7 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 46% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
215% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. SICPAST SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a SICPAST SRL în 2025 a fost de 160.942 lei, în creștere cu 20% față de 2024.
În 2025, SICPAST SRL a înregistrat o pierdere netă de 13.973 lei.
Activitatea principală a SICPAST SRL este Fabricarea macaroanelor, tăițeilor, cuș-cuș-ului și a altor produse făinoase similar (CAEN 1073).
SICPAST SRL are sediul social la adresa STRADA III Nr. 132, Sat Sic, Comuna Sic, Jud. Cluj, 407540.
Da. SICPAST SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. SICPAST SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].