SHARP PEGASSI IT S.R.L. Funcțiune Plătitor TVA SRL

Înființată 05.11.2018
LT. GHEORGHE SAIDAC Nr. 2A, Bl. 12A, Sc. 1, Ap. 1, PARTER, Bucureşti Sectorul 6, Jud. Bucureşti 6201, Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

Prezentare

Pe scurt

SHARP PEGASSI IT S.R.L. (CUI 40102506) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 6), înființată în 2018. Activitatea principală este Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6201).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 756.802 lei (+148% față de 2024) și un profit net de 685.107 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Cifra de afaceri 2025
756,8 miilei
+147,8%, față de 2024
Profit net 2025
685,1 miilei
+181,3%, față de 2024
Angajați 2025
1
0,0%, față de 2024
Marjă netă
90,5%
Capital social
200lei
Vechime
7ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2018-2025
Cifra de afaceri
AnValoare
2018236.819 lei
2019600.171 lei
2020560.106 lei
2021516.782 lei
20221.097.547 lei
2023772.296 lei
2024305.359 lei
2025756.802 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator20252024202320222021202020192018
Cifra de afaceri756.802305.359772.2961.097.547516.782560.106600.171236.819
Profit net685.107243.591727.4091.049.018501.571548.594586.828230.781
Număr mediu de angajați11111111
Active imobilizate2.433----3676116
Active circulante1.356.822264.494990.1161.137.249523.593552.693831.137237.055
Stocuri--------
Creanțe699.484253.48861.425881.55662.825546.34348.17579.331
Datorii673.90820.663262.46787.99119.4683.89513.4046.190
Capitaluri proprii685.347243.831727.6491.049.258504.125548.834817.809230.981
Ultimul bilanț: 2025. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2025

Marjă netă

Bun
91% Față de anul anterior: în creștere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 90,5 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Bun
2,01 Față de anul anterior: în scădere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,01 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
50% Față de anul anterior: în creștere

50% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Da
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 05.11.2018

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
40102506
Nr. Reg. Com.
J40/15913/2018
EUID
ROONRC.J40/15913/2018
Cod CAEN principal
6201, Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Data înființării
5 noiembrie 2018
Vechime
7 ani, 11 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2025)
Adresă sediu
LT. GHEORGHE SAIDAC Nr. 2A, Bl. 12A, Sc. 1, Ap. 1, PARTER, Bucureşti Sectorul 6, Jud. Bucureşti
Domiciliu fiscal
Str. Lt. Gheorghe Saidac Nr. 2A, PARTER, Sector 6 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • FOTA••• NECU•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2022
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
  2. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2019
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
2018
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în București cu nr. J40/15913/2018. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre SHARP PEGASSI IT S.R.L.

Este SHARP PEGASSI IT S.R.L. activă?

Da. SHARP PEGASSI IT S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a SHARP PEGASSI IT S.R.L.?

Cifra de afaceri a SHARP PEGASSI IT S.R.L. în 2025 a fost de 756.802 lei, în creștere cu 148% față de 2024.

Ce profit a avut SHARP PEGASSI IT S.R.L. în 2025?

În 2025, SHARP PEGASSI IT S.R.L. a înregistrat un profit net de 685.107 lei.

Ce activitate are SHARP PEGASSI IT S.R.L.?

Activitatea principală a SHARP PEGASSI IT S.R.L. este Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6201).

Unde are sediul SHARP PEGASSI IT S.R.L.?

SHARP PEGASSI IT S.R.L. are sediul social la adresa LT. GHEORGHE SAIDAC Nr. 2A, Bl. 12A, Sc. 1, Ap. 1, PARTER, București Sectorul 6, Jud. București.

SHARP PEGASSI IT S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. SHARP PEGASSI IT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA.

SHARP PEGASSI IT S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. SHARP PEGASSI IT S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre SHARP PEGASSI IT S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].