RadiatăSRL

SHANON PRODUCTION SRL

Str. Zizinului Nr. 109BIS, Mun. Braşov, Jud. Braşov, 500407

CAEN 2562: Fabricarea articolelor de feronerie

CUI
29507398
Reg. Com.
J08/11/2012
Înființată
4 ianuarie 2012
Vechime
14 ani, 9 luni
Cifra de afaceri 2019
677 mii lei
Profit net 2019
411 mii lei
Angajați 2019
5

Stare la Registrul Comerțului

  • radiată

Ultimul status ANAF: RADIERE din data 18.01.2021

Rezumat

Pe scurt

SHANON PRODUCTION SRL (CUI 29507398) a fost o societate cu răspundere limitată din Brașov, înființată în 2012 și radiată în 2021. Activitatea principală era Fabricarea articolelor de feronerie (CAEN 2562).

Ultimul bilanț, din 2019, arată o cifră de afaceri de 677.019 lei (-2,2% față de 2018) și un profit net de 410.706 lei, cu 5 angajați.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
29507398
Nr. Reg. Com.
J08/11/2012
EUID
ROONRC.J08/11/2012
Cod CAEN principal
2562 - Fabricarea articolelor de feronerie
Data înființării
4 ianuarie 2012
Vechime
14 ani, 9 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Zizinului Nr. 109BIS, Mun. Braşov, Jud. Braşov, 500407

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • MUNT••• A••• ROX•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2012 - 2019, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2019

-2,2% față de 2018

677.019 RON

2018: 692.573 RON

01 mil2 mil20122013201420152016201720182019Anul 2012: 580.016 RONAnul 2013: 1.702.169 RONAnul 2014: 1.123.790 RONAnul 2015: 329.852 RONAnul 2016: 1.359.888 RONAnul 2017: 920.577 RONAnul 2018: 692.573 RONAnul 2019: 677.019 RON

Profit net 2019

+14,0% față de 2018

410.706 RON

2018: 360.371 RON

0250k500k750k1 mil20122013201420152016201720182019Anul 2012: 109.967 RONAnul 2013: 744.570 RONAnul 2014: 545.437 RONAnul 2015: 10 RONAnul 2016: 864.562 RONAnul 2017: 587.282 RONAnul 2018: 360.371 RONAnul 2019: 410.706 RON

Evoluție pe ani

  • 2019

    Cifra de afaceri
    677 mii lei
    Profit net
    411 mii lei
    Angajați
    5
  • 2018

    Cifra de afaceri
    693 mii lei
    Profit net
    360 mii lei
    Angajați
    7
  • 2017

    Cifra de afaceri
    921 mii lei
    Profit net
    587 mii lei
    Angajați
    7
  • 2016

    Cifra de afaceri
    1,4 mil. lei
    Profit net
    865 mii lei
    Angajați
    9
  • 2015

    Cifra de afaceri
    330 mii lei
    Profit net
    10 lei
    Angajați
    -
  • 2014

    Cifra de afaceri
    1,1 mil. lei
    Profit net
    545 mii lei
    Angajați
    14
  • 2013

    Cifra de afaceri
    1,7 mil. lei
    Profit net
    745 mii lei
    Angajați
    18
  • 2012

    Cifra de afaceri
    580 mii lei
    Profit net
    110 mii lei
    Angajați
    12

Analiză

Indicatori financiari 2019

Marjă netăBun
61%Față de anul anterior: în creștere
20152016201720182019

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 60,7 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
26,48Față de anul anterior: în creștere
20152016201720182019

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 26,48 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
3,8%Față de anul anterior: în scădere
20152016201720182019

3,8% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2021

    Stare încheiată la ONRC: Dizolvare

  2. Anularea înregistrării în scopuri de TVA

  3. Radierea din Registrul Comerțului

  4. 2020

    Stare nouă la ONRC: Dizolvare

  5. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

  6. 2016

    Cel mai mare profit net din istoric

Vezi toată cronologia (3 evenimente în plus, 2012 - 2013)
  1. 2013

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2012

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  3. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Brașov cu nr. J8/11/2012.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre SHANON PRODUCTION SRL

Este SHANON PRODUCTION SRL activă?

Nu. SHANON PRODUCTION SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2021.

Care este cifra de afaceri a SHANON PRODUCTION SRL?

Cifra de afaceri a SHANON PRODUCTION SRL în 2019 a fost de 677.019 lei, în scădere cu 2,2% față de 2018.

Ce profit a avut SHANON PRODUCTION SRL în 2019?

În 2019, SHANON PRODUCTION SRL a înregistrat un profit net de 410.706 lei.

Câți angajați avea SHANON PRODUCTION SRL?

Conform bilanțului pe 2019, SHANON PRODUCTION SRL a avut în medie 5 angajați (față de 7 angajați în 2018).

Ce activitate avea SHANON PRODUCTION SRL?

Activitatea principală a SHANON PRODUCTION SRL era Fabricarea articolelor de feronerie (CAEN 2562).

Unde avea sediul SHANON PRODUCTION SRL?

SHANON PRODUCTION SRL avea sediul social la adresa Str. Zizinului Nr. 109BIS, Mun. Brașov, Jud. Brașov, 500407.

SHANON PRODUCTION SRL are datorii la ANAF?

Nu. SHANON PRODUCTION SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre SHANON PRODUCTION SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].