Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 9,7 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
SEZAM SRL (CUI 14177003) este o societate cu răspundere limitată activă din Târgu Mureș, județul Mureș, înființată în 2001. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi (CAEN 4778).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,34 mil. lei (-1% față de 2024) și un profit net de 130.224 lei, cu 7 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 951.937 lei |
| 2017 | 1.021.351 lei |
| 2018 | 1.234.290 lei |
| 2019 | 1.513.372 lei |
| 2020 | 989.639 lei |
| 2021 | 1.343.002 lei |
| 2022 | 1.495.464 lei |
| 2023 | 1.400.020 lei |
| 2024 | 1.357.382 lei |
| 2025 | 1.344.142 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.344.142 | 1.357.382 | 1.400.020 | 1.495.464 | 1.343.002 | 989.639 | 1.513.372 | 1.234.290 | 1.021.351 | 951.937 |
| Profit net | 130.224 | 161.012 | 368.036 | 486.852 | 373.461 | 232.750 | 538.654 | 356.020 | 165.962 | 189.052 |
| Număr mediu de angajați | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 8 | 10 | 11 | 11 | 10 |
| Active imobilizate | 10.382 | 13.945 | 10.976 | 16.181 | 36.165 | 53.920 | 7.546 | 14.273 | 27.078 | 43.538 |
| Active circulante | 1.331.256 | 1.581.228 | 885.194 | 1.313.931 | 1.376.629 | 960.640 | 947.185 | 553.378 | 409.456 | 447.492 |
| Stocuri | 944.616 | 1.121.618 | 535.985 | 542.480 | 523.217 | 547.723 | 522.884 | 424.979 | 380.750 | 347.791 |
| Creanțe | 67.676 | 147.437 | 35.751 | 39.587 | 42.724 | 23.278 | 93.786 | 41.141 | 19.764 | 44.587 |
| Datorii | 1.210.539 | 1.473.609 | 581.436 | 867.375 | 818.647 | 792.946 | 416.086 | 71.988 | 251.727 | 302.179 |
| Capitaluri proprii | 132.175 | 121.951 | 328.332 | 487.688 | 606.523 | 233.061 | 538.940 | 507.074 | 195.264 | 189.302 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 9,7 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,10 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
90% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. SEZAM SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a SEZAM SRL în 2025 a fost de 1.344.142 lei (1,34 mil. lei), în scădere cu 1% față de 2024.
În 2025, SEZAM SRL a înregistrat un profit net de 130.224 lei.
Activitatea principală a SEZAM SRL este Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi (CAEN 4778).
SEZAM SRL are sediul social la adresa Str. FREDERIC JOLIOT-CURIE Nr. 2, Municipiul Târgu Mureș, Jud. Mureș, 4300.
Da. SEZAM SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. SEZAM SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].