ActivăSRL

SEVELY PRODCOM SRL

Str. Pârâul Doroteia Nr. 22, Sat Doroteia Orş. Frasin, Jud. Suceava, 727247

CAEN 4941: Transporturi rutiere de mărfuri

CUI
6035407
Reg. Com.
J33/1173/1994
Înființată
25 iulie 1994
Vechime
32 de ani, 2 luni
Cifra de afaceri 2022
52 mii lei
Profit net 2022
-12 mii lei

Situație fiscală (ANAF)

  • Inactivă fiscal (ANAF)
  • Neplătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: RELUARE ACTIVITATE din data 31.03.2019

Rezumat

Pe scurt

SEVELY PRODCOM SRL (CUI 6035407) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Doroteia Orș. Frasin, județul Suceava, înființată în 1994. Activitatea principală este Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

În 2022 a raportat o cifră de afaceri de 52.194 lei (-4,8% față de 2021) și o pierdere netă de 12.063 lei, fără angajați declarați.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA. ANAF a declarat-o contribuabil inactiv.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
6035407
Nr. Reg. Com.
J33/1173/1994
EUID
ROONRC.J33/1173/1994
Cod CAEN principal
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
Data înființării
25 iulie 1994
Vechime
32 de ani, 2 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Pârâul Doroteia Nr. 22, Sat Doroteia Orş. Frasin, Jud. Suceava, 727247

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • DO••• GABR•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2013 - 2022, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2022

-4,8% față de 2021

52.194 RON

2021: 54.802 RON

050k100k150k2013201420152016201720182019202020212022Anul 2013: 0 RONAnul 2014: 0 RONAnul 2015: 0 RONAnul 2016: 0 RONAnul 2017: 0 RONAnul 2018: 0 RONAnul 2019: 129.618 RONAnul 2020: 48.023 RONAnul 2021: 54.802 RONAnul 2022: 52.194 RON

Profit net 2022

-323,2% față de 2021

-12.063 RON

2021: 5.404 RON

-40k-20k020k40k2013201420152016201720182019202020212022Anul 2013: 0 RONAnul 2014: 0 RONAnul 2015: 0 RONAnul 2016: 0 RONAnul 2017: 0 RONAnul 2018: 0 RONAnul 2019: 20.865 RONAnul 2020: -34.217 RONAnul 2021: 5.404 RONAnul 2022: -12.063 RON

Evoluție pe ani

  • 2022

    Cifra de afaceri
    52 mii lei
    Profit net
    -12 mii lei
    Angajați
    -
  • 2021

    Cifra de afaceri
    55 mii lei
    Profit net
    5 mii lei
    Angajați
    1
  • 2020

    Cifra de afaceri
    48 mii lei
    Profit net
    -34 mii lei
    Angajați
    1
  • 2019

    Cifra de afaceri
    130 mii lei
    Profit net
    21 mii lei
    Angajați
    1
  • 2018

    Cifra de afaceri
    -
    Profit net
    0 lei
    Angajați
    -
  • 2017

    Cifra de afaceri
    -
    Profit net
    0 lei
    Angajați
    -
  • 2016

    Cifra de afaceri
    -
    Profit net
    0 lei
    Angajați
    -
  • 2015

    Cifra de afaceri
    -
    Profit net
    0 lei
    Angajați
    -
  • 2014

    Cifra de afaceri
    0 lei
    Profit net
    0 lei
    Angajați
    -
  • 2013

    Cifra de afaceri
    0 lei
    Profit net
    0 lei
    Angajați
    -

Analiză

Indicatori financiari 2022

Marjă netăSlab
-23%Față de anul anterior: în scădere
2019202020212022

Firma a pierdut 23,1 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,20Față de anul anterior: în scădere
2019202020212022

Activele circulante acoperă doar 20% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
389%Față de anul anterior: în creștere
20182019202020212022

389% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2024

    Declarată contribuabil inactiv de ANAF

  2. 2023

    Anularea înregistrării în scopuri de TVA

  3. 2021

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. 2019

    Stare nouă la ONRC: Funcțiune

  5. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  6. Cel mai mare profit net din istoric

Vezi toată cronologia (1 eveniment în plus, 1994 - 1994)
  1. 1994

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Suceava cu nr. J33/1173/1994.

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre SEVELY PRODCOM SRL

Este SEVELY PRODCOM SRL activă?

Da. SEVELY PRODCOM SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a SEVELY PRODCOM SRL?

Cifra de afaceri a SEVELY PRODCOM SRL în 2022 a fost de 52.194 lei, în scădere cu 4,8% față de 2021.

Ce profit a avut SEVELY PRODCOM SRL în 2022?

În 2022, SEVELY PRODCOM SRL a înregistrat o pierdere netă de 12.063 lei.

Ce activitate are SEVELY PRODCOM SRL?

Activitatea principală a SEVELY PRODCOM SRL este Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

Unde are sediul SEVELY PRODCOM SRL?

SEVELY PRODCOM SRL are sediul social la adresa Str. Pârâul Doroteia Nr. 22, Sat Doroteia Orș. Frasin, Jud. Suceava, 727247.

SEVELY PRODCOM SRL este plătitoare de TVA?

Nu. SEVELY PRODCOM SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

SEVELY PRODCOM SRL are datorii la ANAF?

Nu. SEVELY PRODCOM SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre SEVELY PRODCOM SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].