SERCOM SRL
Str. Spiru Haret Nr. 5, Et. 3, Ap. 12, Mun. Dorohoi, Jud. Botoşani, 715200
CAEN 4771: Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- CUI
- 622135
- Reg. Com.
- J1992000059076
- Înființată
- 24 ianuarie 1992
- Vechime
- 34 de ani, 8 luni
- Cifra de afaceri 2025
- 69 mii lei
- Profit net 2025
- -21 mii lei
- Angajați 2025
- 1
Situație fiscală (ANAF)
- Activă fiscal
- Neplătitoare de TVA
- Înscrisă în RO e-Factura
- Nu figurează cu datorii la ANAF
Stare la Registrul Comerțului
- funcțiune
Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 05.11.1992
Rezumat
Pe scurt
SERCOM SRL (CUI 622135) este o societate cu răspundere limitată activă din Dorohoi, județul Botoșani, înființată în 1992. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei (CAEN 4771).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 68.661 lei (+3,5% față de 2024) și o pierdere netă de 20.562 lei, cu 1 angajat.
Nu este înregistrată în scopuri de TVA, dar este înregistrată în RO e-Factura.
Identificare
Date de identificare
- CUI / CIF
- 622135
- Nr. Reg. Com.
- J1992000059076
- EUID
- ROONRC.J1992000059076
- Cod CAEN principal
- 4771 - Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- Data înființării
- 24 ianuarie 1992
- Vechime
- 34 de ani, 8 luni
- Formă juridică
- SRL
- Adresă sediu
- Str. Spiru Haret Nr. 5, Et. 3, Ap. 12, Mun. Dorohoi, Jud. Botoşani, 715200
Contact
Date de contact
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.
- Telefoane (0)
- -
- Email (0)
- -
- Website (0)
- -
- Persoane (1)
- ZAHAR••• I•••
Bilanțuri
Rezultate financiare
2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor
Cifra de afaceri 2025
+3,5% față de 202468.661 RON
2024: 66.356 RON
Profit net 2025
-23,0% față de 2024-20.562 RON
2024: -16.714 RON
Evoluție pe ani
2025
- Cifra de afaceri
- 69 mii lei
- Profit net
- -21 mii lei
- Angajați
- 1
2024
- Cifra de afaceri
- 66 mii lei
- Profit net
- -17 mii lei
- Angajați
- 1
2023
- Cifra de afaceri
- 61 mii lei
- Profit net
- -43 mii lei
- Angajați
- 2
2022
- Cifra de afaceri
- 50 mii lei
- Profit net
- -36 mii lei
- Angajați
- 2
2021
- Cifra de afaceri
- 62 mii lei
- Profit net
- 7 mii lei
- Angajați
- 1
2020
- Cifra de afaceri
- 70 mii lei
- Profit net
- 10 mii lei
- Angajați
- 1
2019
- Cifra de afaceri
- 93 mii lei
- Profit net
- 21 mii lei
- Angajați
- 2
2018
- Cifra de afaceri
- 103 mii lei
- Profit net
- 24 mii lei
- Angajați
- 1
2017
- Cifra de afaceri
- 131 mii lei
- Profit net
- 35 mii lei
- Angajați
- 1
2016
- Cifra de afaceri
- 150 mii lei
- Profit net
- 32 mii lei
- Angajați
- 3
Analiză
Indicatori financiari 2025
Firma a pierdut 29,9 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5% · roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,09 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1
48% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60% · roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Istoric
Cronologie
Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
- 2024
Înscrierea în Registrul RO e-Factura
- 2017
Cel mai mare profit net din istoric
- 2016
Cea mai mare cifră de afaceri din istoric
- 2012
Încetarea înregistrării în scopuri de TVA
- 1993
Înregistrarea în scopuri de TVA
- 1992
Înființarea firmei
Înmatriculată în județul Botoșani cu nr. J7/59/1992.
În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Răspunsuri rapide
Întrebări frecvente despre SERCOM SRL
Este SERCOM SRL activă?
Da. SERCOM SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Care este cifra de afaceri a SERCOM SRL?
Cifra de afaceri a SERCOM SRL în 2025 a fost de 68.661 lei, în creștere cu 3,5% față de 2024.
Ce profit a avut SERCOM SRL în 2025?
În 2025, SERCOM SRL a înregistrat o pierdere netă de 20.562 lei.
Ce activitate are SERCOM SRL?
Activitatea principală a SERCOM SRL este Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei (CAEN 4771).
Unde are sediul SERCOM SRL?
SERCOM SRL are sediul social la adresa Str. Spiru Haret Nr. 5, Et. 3, Ap. 12, Mun. Dorohoi, Jud. Botoșani, 715200.
SERCOM SRL este plătitoare de TVA?
Nu. SERCOM SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
SERCOM SRL are datorii la ANAF?
Nu. SERCOM SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Vezi toate datele despre SERCOM SRL
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
- Gratuit pentru început
- Fără card necesar
- Acces instant
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].