ActivăSRL

SERAPIS SRL

Str. Crinilor Nr. 2, Et. parter, Mun. Bistriţa, Jud. Bistriţa-Năsăud, 420119

CAEN 8622: Activități de asistență medicală specializată

CUI
3095080
Reg. Com.
J1992001206060
Înființată
7 decembrie 1992
Vechime
33 de ani, 10 luni
Cifra de afaceri 2025
104 mii lei
Profit net 2025
16 mii lei
Angajați 2025
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Neplătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 18.02.1993

Rezumat

Pe scurt

SERAPIS SRL (CUI 3095080) este o societate cu răspundere limitată activă din Bistrița, județul Bistrița-Năsăud, înființată în 1992. Activitatea principală este Activități de asistență medicală specializată (CAEN 8622).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 103.716 lei (-0,7% față de 2024) și un profit net de 16.405 lei, cu 1 angajat.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA, dar este înregistrată în RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
3095080
Nr. Reg. Com.
J1992001206060
EUID
ROONRC.J1992001206060
Cod CAEN principal
8622 - Activități de asistență medicală specializată
Data înființării
7 decembrie 1992
Vechime
33 de ani, 10 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Crinilor Nr. 2, Et. parter, Mun. Bistriţa, Jud. Bistriţa-Năsăud, 420119

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • HĂRĂ••• HORA••• I•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-0,7% față de 2024

103.716 RON

2024: 104.483 RON

050k100k150k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 46.065 RONAnul 2017: 57.451 RONAnul 2018: 74.683 RONAnul 2019: 88.202 RONAnul 2020: 103.451 RONAnul 2021: 130.945 RONAnul 2022: 126.552 RONAnul 2023: 111.994 RONAnul 2024: 104.483 RONAnul 2025: 103.716 RON

Profit net 2025

-40,4% față de 2024

16.405 RON

2024: 27.513 RON

-20k020k40k60k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 15.996 RONAnul 2017: -1.700 RONAnul 2018: 464 RONAnul 2019: 8.355 RONAnul 2020: 25.148 RONAnul 2021: 42.634 RONAnul 2022: 45.439 RONAnul 2023: 51.306 RONAnul 2024: 27.513 RONAnul 2025: 16.405 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    104 mii lei
    Profit net
    16 mii lei
    Angajați
    1
  • 2024

    Cifra de afaceri
    104 mii lei
    Profit net
    28 mii lei
    Angajați
    1
  • 2023

    Cifra de afaceri
    112 mii lei
    Profit net
    51 mii lei
    Angajați
    1
  • 2022

    Cifra de afaceri
    127 mii lei
    Profit net
    45 mii lei
    Angajați
    1
  • 2021

    Cifra de afaceri
    131 mii lei
    Profit net
    43 mii lei
    Angajați
    1
  • 2020

    Cifra de afaceri
    103 mii lei
    Profit net
    25 mii lei
    Angajați
    1
  • 2019

    Cifra de afaceri
    88 mii lei
    Profit net
    8 mii lei
    Angajați
    1
  • 2018

    Cifra de afaceri
    75 mii lei
    Profit net
    464 lei
    Angajați
    1
  • 2017

    Cifra de afaceri
    57 mii lei
    Profit net
    -2 mii lei
    Angajați
    0
  • 2016

    Cifra de afaceri
    46 mii lei
    Profit net
    16 mii lei
    Angajați
    1

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
16%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 15,8 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
3,92Față de anul anterior: stabil
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 3,92 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
25%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

25% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2024

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  2. 2023

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2021

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  4. 1992

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Bistrița-Năsăud cu nr. J6/1206/1992.

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre SERAPIS SRL

Este SERAPIS SRL activă?

Da. SERAPIS SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a SERAPIS SRL?

Cifra de afaceri a SERAPIS SRL în 2025 a fost de 103.716 lei, în scădere cu 0,7% față de 2024.

Ce profit a avut SERAPIS SRL în 2025?

În 2025, SERAPIS SRL a înregistrat un profit net de 16.405 lei.

Ce activitate are SERAPIS SRL?

Activitatea principală a SERAPIS SRL este Activități de asistență medicală specializată (CAEN 8622).

Unde are sediul SERAPIS SRL?

SERAPIS SRL are sediul social la adresa Str. Crinilor Nr. 2, Et. parter, Mun. Bistrița, Jud. Bistrița-Năsăud, 420119.

SERAPIS SRL este plătitoare de TVA?

Nu. SERAPIS SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

SERAPIS SRL are datorii la ANAF?

Nu. SERAPIS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre SERAPIS SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].