Marjă netă
SlabFirma a pierdut 13,5 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
SENIN IMPEX SRL (CUI 5643953) este o societate cu răspundere limitată activă din Zalău, județul Sălaj, înființată în 1994. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. (CAEN 4755).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 154.246 lei (-14% față de 2024) și o pierdere netă de 20.773 lei, fără angajați declarați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 211.737 lei |
| 2017 | 200.559 lei |
| 2018 | 326.577 lei |
| 2019 | 187.141 lei |
| 2020 | 287.571 lei |
| 2021 | 209.987 lei |
| 2022 | 156.704 lei |
| 2023 | 181.238 lei |
| 2024 | 179.272 lei |
| 2025 | 154.246 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 154.246 | 179.272 | 181.238 | 156.704 | 209.987 | 287.571 | 187.141 | 326.577 | 200.559 | 211.737 |
| Profit net | -20.773 | -38.106 | 19.474 | 1.199 | 22.123 | 33.778 | 33.607 | 62.370 | -1.696 | -8.098 |
| Număr mediu de angajați | - | 1 | 1 | 1 | - | 0 | 0 | 1 | 1 | 2 |
| Active imobilizate | 1.689 | 3.531 | 717 | 2.865 | - | 46 | 3.755 | 5.115 | 600 | 785 |
| Active circulante | 71.983 | 79.442 | 171.117 | 167.380 | 198.295 | 238.099 | 197.035 | 157.987 | 108.541 | 95.135 |
| Stocuri | 16.362 | 50.490 | 99.338 | 42.164 | 53.365 | 73.114 | 92.774 | 18.972 | 47.963 | 50.936 |
| Creanțe | 30.915 | 23.845 | 32.562 | 60.308 | 63.084 | 82.204 | 59.946 | 77.220 | 59.485 | 43.120 |
| Datorii | 53.668 | 42.196 | 92.951 | 110.837 | 119.034 | 161.007 | 157.430 | 104.349 | 112.758 | 97.841 |
| Capitaluri proprii | 20.004 | 40.777 | 78.883 | 59.408 | 79.261 | 77.138 | 43.360 | 58.753 | -3.617 | -1.921 |
Firma a pierdut 13,5 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,34 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
73% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. SENIN IMPEX SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a SENIN IMPEX SRL în 2025 a fost de 154.246 lei, în scădere cu 14% față de 2024.
În 2025, SENIN IMPEX SRL a înregistrat o pierdere netă de 20.773 lei.
Activitatea principală a SENIN IMPEX SRL este Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. (CAEN 4755).
SENIN IMPEX SRL are sediul social la adresa Str. VICTOR DELEU, Bl. G-13, Ap. 1/A, Municipiul Zalău, Jud. Sălaj, 4700.
Da. SENIN IMPEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. SENIN IMPEX SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].