RadiatăSRL

ŞENDREA MED SRL

Str. Ştefan cel Mare Nr. 30, Sc. D, Et. P, Mun. Bacău, Jud. Bacău, 600360

CAEN 8621: Activități de asistență medicală generală

CUI
35641792
Reg. Com.
J04/234/2016
Înființată
12 februarie 2016
Vechime
10 ani, 8 luni
Cifra de afaceri 2021
291 mii lei
Profit net 2021
152 mii lei
Angajați 2021
2

Stare la Registrul Comerțului

  • radiată

Ultimul status ANAF: RADIERE din data 22.02.2023

Rezumat

Pe scurt

ȘENDREA MED SRL (CUI 35641792) a fost o societate cu răspundere limitată din Bacău, înființată în 2016 și radiată în 2023. Activitatea principală era Activități de asistență medicală generală (CAEN 8621).

Ultimul bilanț, din 2021, arată o cifră de afaceri de 291.034 lei (-11% față de 2020) și un profit net de 151.553 lei, cu 2 angajați.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
35641792
Nr. Reg. Com.
J04/234/2016
EUID
ROONRC.J4/234/2016
Cod CAEN principal
8621 - Activități de asistență medicală generală
Data înființării
12 februarie 2016
Vechime
10 ani, 8 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Ştefan cel Mare Nr. 30, Sc. D, Et. P, Mun. Bacău, Jud. Bacău, 600360

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • ŞEND••• DO•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2021, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2021

-10,6% față de 2020

291.034 RON

2020: 325.604 RON

0100k200k300k400k201620172018201920202021Anul 2016: 101.794 RONAnul 2017: 185.982 RONAnul 2018: 225.080 RONAnul 2019: 275.555 RONAnul 2020: 325.604 RONAnul 2021: 291.034 RON

Profit net 2021

-27,8% față de 2020

151.553 RON

2020: 209.882 RON

0100k200k300k201620172018201920202021Anul 2016: 62.382 RONAnul 2017: 102.555 RONAnul 2018: 126.078 RONAnul 2019: 154.397 RONAnul 2020: 209.882 RONAnul 2021: 151.553 RON

Evoluție pe ani

  • 2021

    Cifra de afaceri
    291 mii lei
    Profit net
    152 mii lei
    Angajați
    2
  • 2020

    Cifra de afaceri
    326 mii lei
    Profit net
    210 mii lei
    Angajați
    2
  • 2019

    Cifra de afaceri
    276 mii lei
    Profit net
    154 mii lei
    Angajați
    2
  • 2018

    Cifra de afaceri
    225 mii lei
    Profit net
    126 mii lei
    Angajați
    2
  • 2017

    Cifra de afaceri
    186 mii lei
    Profit net
    103 mii lei
    Angajați
    2
  • 2016

    Cifra de afaceri
    102 mii lei
    Profit net
    62 mii lei
    Angajați
    2

Analiză

Indicatori financiari 2021

Marjă netăBun
52%Față de anul anterior: în scădere
20172018201920202021

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 52,1 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
26,61Față de anul anterior: în scădere
20172018201920202021

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 26,61 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
3,6%Față de anul anterior: în creștere
20172018201920202021

3,6% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2023

    Stare încheiată la ONRC: Dizolvare

  2. Radierea din Registrul Comerțului

  3. Stare nouă la ONRC: Dizolvare

  4. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

  5. 2020

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  6. Cel mai mare profit net din istoric

Vezi toată cronologia (1 eveniment în plus, 2016 - 2016)
  1. 2016

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Bacău cu nr. J4/234/2016.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre ŞENDREA MED SRL

Este ȘENDREA MED SRL activă?

Nu. ȘENDREA MED SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2023.

Care este cifra de afaceri a ȘENDREA MED SRL?

Cifra de afaceri a ȘENDREA MED SRL în 2021 a fost de 291.034 lei, în scădere cu 11% față de 2020.

Ce profit a avut ȘENDREA MED SRL în 2021?

În 2021, ȘENDREA MED SRL a înregistrat un profit net de 151.553 lei.

Câți angajați avea ȘENDREA MED SRL?

Conform bilanțului pe 2021, ȘENDREA MED SRL a avut în medie 2 angajați (față de 2 angajați în 2020).

Ce activitate avea ȘENDREA MED SRL?

Activitatea principală a ȘENDREA MED SRL era Activități de asistență medicală generală (CAEN 8621).

Unde avea sediul ȘENDREA MED SRL?

ȘENDREA MED SRL avea sediul social la adresa Str. Ștefan cel Mare Nr. 30, Sc. D, Et. P, Mun. Bacău, Jud. Bacău, 600360.

ȘENDREA MED SRL are datorii la ANAF?

Nu. ȘENDREA MED SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre ŞENDREA MED SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].