Marjă netă
De urmăritDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 4,5 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
SEMTURISM SRL (CUI 24742295) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Goruna, Comuna Cocorăștii Mislii, județul Prahova, înființată în 2008. Activitatea principală este Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate (CAEN 4681).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3,94 mil. lei (-17% față de 2024) și un profit net de 176.742 lei, cu 11 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 232.055 lei |
| 2017 | 2.652.954 lei |
| 2018 | 3.101.631 lei |
| 2019 | 2.959.222 lei |
| 2020 | 2.784.764 lei |
| 2021 | 2.839.093 lei |
| 2022 | 3.072.408 lei |
| 2023 | 4.467.431 lei |
| 2024 | 4.743.895 lei |
| 2025 | 3.938.821 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3.938.821 | 4.743.895 | 4.467.431 | 3.072.408 | 2.839.093 | 2.784.764 | 2.959.222 | 3.101.631 | 2.652.954 | 232.055 |
| Profit net | 176.742 | 658.939 | 60.618 | -430.422 | -385.803 | -116.830 | -52.046 | -186.573 | -211.326 | -208.764 |
| Număr mediu de angajați | 11 | 12 | 10 | 10 | 11 | 10 | 12 | 13 | 12 | 6 |
| Active imobilizate | 474.107 | 378.845 | 32.934 | 55.198 | 112.087 | 203.005 | 312.615 | 473.716 | 106.950 | 112.336 |
| Active circulante | 644.939 | 637.444 | 557.513 | 525.590 | 493.556 | 465.255 | 533.428 | 395.984 | 364.321 | 209.651 |
| Stocuri | 549.542 | 498.203 | 501.288 | 433.895 | 460.813 | 316.392 | 399.725 | 339.107 | 326.453 | 95.518 |
| Creanțe | 66.025 | 102.128 | 24.337 | 30.677 | 21.730 | 99.873 | 39.365 | 17.696 | 21.545 | 101.724 |
| Datorii | 1.906.609 | 1.885.594 | 2.118.691 | 2.169.650 | 1.764.083 | 1.440.897 | 1.502.682 | 1.523.693 | 940.369 | 577.249 |
| Capitaluri proprii | -692.563 | -869.305 | -1.528.244 | -1.588.862 | -1.158.440 | -772.637 | -655.807 | -653.161 | -466.588 | -255.262 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 4,5 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 34% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
157% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. SEMTURISM SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a SEMTURISM SRL în 2025 a fost de 3.938.821 lei (3,94 mil. lei), în scădere cu 17% față de 2024.
În 2025, SEMTURISM SRL a înregistrat un profit net de 176.742 lei.
Activitatea principală a SEMTURISM SRL este Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate (CAEN 4681).
SEMTURISM SRL are sediul social la adresa COLONEL BAICU NICOLAE Nr. 9, Et. 1, cam. 4, Sat Goruna, Comuna Cocorăștii Mislii, Jud. Prahova, 107166.
Da. SEMTURISM SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. SEMTURISM SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].