Marjă netă
SlabFirma a pierdut 11,7 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
SEMIRAMIS SRL (CUI 896467) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Gherghești, Comuna Petrești, județul Dâmbovița, înființată în 1991. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 158.796 lei (-11% față de 2024) și o pierdere netă de 18.592 lei, cu 1 angajat.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 100.082 lei |
| 2017 | 63.819 lei |
| 2018 | 125.794 lei |
| 2019 | 129.456 lei |
| 2020 | 167.772 lei |
| 2021 | 186.567 lei |
| 2022 | 201.469 lei |
| 2023 | 186.792 lei |
| 2024 | 177.556 lei |
| 2025 | 158.796 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 158.796 | 177.556 | 186.792 | 201.469 | 186.567 | 167.772 | 129.456 | 125.794 | 63.819 | 100.082 |
| Profit net | -18.592 | -17.329 | -2.795 | -2.057 | 19.438 | 12.093 | 2.656 | -3.377 | -11.127 | 387 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 4.612 | 22.533 | 40.454 | 58.375 | 3.118 | 3.118 | 3.118 | 7.715 | 7.715 | - |
| Active circulante | 108.065 | 91.524 | 86.352 | 70.337 | 64.202 | 62.981 | 47.672 | 75.799 | 71.073 | 43.580 |
| Stocuri | 104.970 | 86.453 | 79.292 | 68.772 | 63.831 | 60.942 | 44.221 | 68.874 | 66.751 | 42.464 |
| Creanțe | 2.365 | 1.259 | 1.315 | 336 | 0 | 0 | 0 | 30 | 1.911 | 801 |
| Datorii | 169.056 | 151.845 | 147.265 | 146.375 | 82.926 | 101.143 | 97.927 | 147.600 | 139.497 | 93.162 |
| Capitaluri proprii | -56.379 | -37.788 | -20.459 | -17.663 | -15.606 | -35.044 | -47.137 | -64.086 | -60.709 | -49.582 |
Firma a pierdut 11,7 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 64% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
150% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. SEMIRAMIS SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a SEMIRAMIS SRL în 2025 a fost de 158.796 lei, în scădere cu 11% față de 2024.
În 2025, SEMIRAMIS SRL a înregistrat o pierdere netă de 18.592 lei.
Activitatea principală a SEMIRAMIS SRL este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).
SEMIRAMIS SRL are sediul social la adresa Principală Nr. 3, Sat Gherghești, Comuna Petrești, Jud. Dâmbovița.
Da. SEMIRAMIS SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. SEMIRAMIS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].