RadiatăSRL

SCUTUL NEGRU SRL

Str. Teleorman Nr. 32, Bl. T3, Ap. 35, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400573

CAEN 8010: Activități de protecție și gardă

CUI
18283880
Reg. Com.
J12/91/2006
Înființată
16 ianuarie 2006
Vechime
20 de ani, 8 luni
Cifra de afaceri 2013
4,9 mil. lei
Profit net 2013
178 mii lei
Angajați 2013
143

Stare la Registrul Comerțului

  • radiată

Ultimul status ANAF: RADIERE din data 10.01.2020

Rezumat

Pe scurt

SCUTUL NEGRU SRL (CUI 18283880) a fost o societate cu răspundere limitată din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2006 și radiată în 2020. Activitatea principală era Activități de protecție și gardă (CAEN 8010).

Ultimul bilanț, din 2013, arată o cifră de afaceri de 4,87 mil. lei (-2,5% față de 2012) și un profit net de 177.529 lei, cu 143 de angajați.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
18283880
Nr. Reg. Com.
J12/91/2006
EUID
ROONRC.J12/91/2006
Cod CAEN principal
8010 - Activități de protecție și gardă
Data înființării
16 ianuarie 2006
Vechime
20 de ani, 8 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Teleorman Nr. 32, Bl. T3, Ap. 35, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400573

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • SOLVE••• S••• (FO••• ••• INSOLV••• IPU•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2008 - 2013, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2013

-2,5% față de 2012

4.872.457 RON

2012: 4.996.387 RON

02 mil4 mil6 mil8 mil200820092010201120122013Anul 2008: 4.527.200 RONAnul 2009: 6.204.405 RONAnul 2010: 4.237.446 RONAnul 2011: 4.462.333 RONAnul 2012: 4.996.387 RONAnul 2013: 4.872.457 RON

Profit net 2013

-35,4% față de 2012

177.529 RON

2012: 274.844 RON

0500k1 mil2 mil200820092010201120122013Anul 2008: 1.150.250 RONAnul 2009: 119.844 RONAnul 2010: 10.965 RONAnul 2011: 101.637 RONAnul 2012: 274.844 RONAnul 2013: 177.529 RON

Evoluție pe ani

  • 2013

    Cifra de afaceri
    4,9 mil. lei
    Profit net
    178 mii lei
    Angajați
    143
  • 2012

    Cifra de afaceri
    5,0 mil. lei
    Profit net
    275 mii lei
    Angajați
    128
  • 2011

    Cifra de afaceri
    4,5 mil. lei
    Profit net
    102 mii lei
    Angajați
    100
  • 2010

    Cifra de afaceri
    4,2 mil. lei
    Profit net
    11 mii lei
    Angajați
    101
  • 2009

    Cifra de afaceri
    6,2 mil. lei
    Profit net
    120 mii lei
    Angajați
    203
  • 2008

    Cifra de afaceri
    4,5 mil. lei
    Profit net
    1,2 mil. lei
    Angajați
    168

Analiză

Indicatori financiari 2013

Marjă netăAtenție
3,6%Față de anul anterior: în scădere
20092010201120122013

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 3,6 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,81Față de anul anterior: în creștere
20092010201120122013

Activele circulante acoperă doar 81% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareAtenție
78%Față de anul anterior: stabil
20092010201120122013

78% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2020

    Stări încheiate la ONRC

    Faliment; Este sub incidența Legii nr. 85/2014; Certificat de înmatriculare preschimbat.

  2. Radierea din Registrul Comerțului

  3. 2019

    Stare nouă la ONRC: Faliment

  4. Stare încheiată la ONRC: Insolvență

  5. 2018

    Stări noi la ONRC

    Insolvență; Este sub incidența Legii nr. 85/2014.

  6. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

Vezi toată cronologia (5 evenimente în plus, 2006 - 2015)
  1. 2015

    Anularea înregistrării în scopuri de TVA

  2. 2009

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. 2008

    Cel mai mare profit net din istoric

  4. 2007

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. 2006

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Cluj cu nr. J12/91/2006.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre SCUTUL NEGRU SRL

Este SCUTUL NEGRU SRL activă?

Nu. SCUTUL NEGRU SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2020.

Care este cifra de afaceri a SCUTUL NEGRU SRL?

Cifra de afaceri a SCUTUL NEGRU SRL în 2013 a fost de 4.872.457 lei (4,87 mil. lei), în scădere cu 2,5% față de 2012.

Ce profit a avut SCUTUL NEGRU SRL în 2013?

În 2013, SCUTUL NEGRU SRL a înregistrat un profit net de 177.529 lei.

Câți angajați avea SCUTUL NEGRU SRL?

Conform bilanțului pe 2013, SCUTUL NEGRU SRL a avut în medie 143 de angajați (față de 128 de angajați în 2012).

Ce activitate avea SCUTUL NEGRU SRL?

Activitatea principală a SCUTUL NEGRU SRL era Activități de protecție și gardă (CAEN 8010).

Unde avea sediul SCUTUL NEGRU SRL?

SCUTUL NEGRU SRL avea sediul social la adresa Str. Teleorman Nr. 32, Bl. T3, Ap. 35, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400573.

SCUTUL NEGRU SRL are datorii la ANAF?

Nu. SCUTUL NEGRU SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre SCUTUL NEGRU SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].