ActivăSRL

SCHERER CONSTRUCT SRL

Str. Clujului, Bl. 43, Sc. C, Et. 3, Ap. 15, Mun. Arad, Jud. Arad

CAEN 4332: Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CUI
34969970
Reg. Com.
J02/970/2015
Înființată
4 septembrie 2015
Vechime
11 ani, 1 lună
Cifra de afaceri 2025
3,1 mil. lei
Profit net 2025
585 mii lei
Angajați 2025
13

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 04.09.2015

Rezumat

Pe scurt

SCHERER CONSTRUCT SRL (CUI 34969970) este o societate cu răspundere limitată activă din Arad, înființată în 2015. Activitatea principală este Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN 4332).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3,11 mil. lei (+30% față de 2024) și un profit net de 584.718 lei, cu 13 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
34969970
Nr. Reg. Com.
J02/970/2015
EUID
ROONRC.J2/970/2015
Cod CAEN principal
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
Data înființării
4 septembrie 2015
Vechime
11 ani, 1 lună
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Clujului, Bl. 43, Sc. C, Et. 3, Ap. 15, Mun. Arad, Jud. Arad

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • SCHE••• ROL••• HO•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+30,0% față de 2024

3.113.128 RON

2024: 2.394.053 RON

01 mil2 mil3 mil4 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 358.614 RONAnul 2017: 801.451 RONAnul 2018: 1.378.459 RONAnul 2019: 2.012.488 RONAnul 2020: 1.418.953 RONAnul 2021: 1.277.972 RONAnul 2022: 2.096.760 RONAnul 2023: 2.106.211 RONAnul 2024: 2.394.053 RONAnul 2025: 3.113.128 RON

Profit net 2025

-31,9% față de 2024

584.718 RON

2024: 858.031 RON

-250k0250k500k750k1 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: -2.519 RONAnul 2017: 213.100 RONAnul 2018: 469.909 RONAnul 2019: 363.090 RONAnul 2020: 88.270 RONAnul 2021: 165.351 RONAnul 2022: 878.876 RONAnul 2023: 650.220 RONAnul 2024: 858.031 RONAnul 2025: 584.718 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    3,1 mil. lei
    Profit net
    585 mii lei
    Angajați
    13
  • 2024

    Cifra de afaceri
    2,4 mil. lei
    Profit net
    858 mii lei
    Angajați
    13
  • 2023

    Cifra de afaceri
    2,1 mil. lei
    Profit net
    650 mii lei
    Angajați
    12
  • 2022

    Cifra de afaceri
    2,1 mil. lei
    Profit net
    879 mii lei
    Angajați
    11
  • 2021

    Cifra de afaceri
    1,3 mil. lei
    Profit net
    165 mii lei
    Angajați
    9
  • 2020

    Cifra de afaceri
    1,4 mil. lei
    Profit net
    88 mii lei
    Angajați
    8
  • 2019

    Cifra de afaceri
    2,0 mil. lei
    Profit net
    363 mii lei
    Angajați
    0
  • 2018

    Cifra de afaceri
    1,4 mil. lei
    Profit net
    470 mii lei
    Angajați
    8
  • 2017

    Cifra de afaceri
    801 mii lei
    Profit net
    213 mii lei
    Angajați
    4
  • 2016

    Cifra de afaceri
    359 mii lei
    Profit net
    -3 mii lei
    Angajați
    7

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
19%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 18,8 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
17,21Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 17,21 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
4,4%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

4,4% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2022

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2016

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. 2015

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Arad cu nr. J2/970/2015.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre SCHERER CONSTRUCT SRL

Este SCHERER CONSTRUCT SRL activă?

Da. SCHERER CONSTRUCT SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a SCHERER CONSTRUCT SRL?

Cifra de afaceri a SCHERER CONSTRUCT SRL în 2025 a fost de 3.113.128 lei (3,11 mil. lei), în creștere cu 30% față de 2024.

Ce profit a avut SCHERER CONSTRUCT SRL în 2025?

În 2025, SCHERER CONSTRUCT SRL a înregistrat un profit net de 584.718 lei.

Ce activitate are SCHERER CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a SCHERER CONSTRUCT SRL este Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN 4332).

Unde are sediul SCHERER CONSTRUCT SRL?

SCHERER CONSTRUCT SRL are sediul social la adresa Str. Clujului, Bl. 43, Sc. C, Et. 3, Ap. 15, Mun. Arad, Jud. Arad.

SCHERER CONSTRUCT SRL este plătitoare de TVA?

Da. SCHERER CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

SCHERER CONSTRUCT SRL are datorii la ANAF?

Nu. SCHERER CONSTRUCT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre SCHERER CONSTRUCT SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].