ActivăSRL

SC FASHION LIFESTYLE&DISTRIBUTION SRL

Str. Tipografilor Nr. 29, Et. 1, Sector 1 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 13714

CAEN 4771: Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei

CUI
29389594
Reg. Com.
J2011014108406
Înființată
25 noiembrie 2011
Vechime
14 ani, 10 luni
Cifra de afaceri 2025
8,1 mil. lei
Profit net 2025
-1,0 mil. lei
Angajați 2025
15

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 25.11.2011

Rezumat

Pe scurt

SC FASHION LIFESTYLE&DISTRIBUTION SRL (CUI 29389594) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 1), înființată în 2011. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei (CAEN 4771).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 8,07 mil. lei (-45% față de 2024) și o pierdere netă de 1,03 mil. lei, cu 15 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
29389594
Nr. Reg. Com.
J2011014108406
EUID
ROONRC.J2011014108406
Cod CAEN principal
4771 - Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
Data înființării
25 noiembrie 2011
Vechime
14 ani, 10 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Tipografilor Nr. 29, Et. 1, Sector 1 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 13714

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (1)
  • 0213••••••
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (5)
  • BOS••• CONSULT••• • MANAGEM••• •••
  • ELKO••• MANAGEM••• S.R•••
  • KOK••• ELEFTHER•••
  • SABA••• DIMITR•••
  • SER••• CRIST••• GR•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-44,9% față de 2024

8.066.880 RON

2024: 14.635.630 RON

010 mil20 mil30 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 8.310.767 RONAnul 2017: 9.802.965 RONAnul 2018: 13.053.626 RONAnul 2019: 17.772.971 RONAnul 2020: 17.676.016 RONAnul 2021: 25.944.056 RONAnul 2022: 20.301.028 RONAnul 2023: 17.454.379 RONAnul 2024: 14.635.630 RONAnul 2025: 8.066.880 RON

Profit net 2025

-171,8% față de 2024

-1.032.735 RON

2024: 1.438.814 RON

-4 mil-2 mil02 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: -933.956 RONAnul 2017: -1.106.148 RONAnul 2018: 41.820 RONAnul 2019: 263.576 RONAnul 2020: -3.376.432 RONAnul 2021: -1.813.215 RONAnul 2022: -3.949.566 RONAnul 2023: 1.028.813 RONAnul 2024: 1.438.814 RONAnul 2025: -1.032.735 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    8,1 mil. lei
    Profit net
    -1,0 mil. lei
    Angajați
    15
  • 2024

    Cifra de afaceri
    14,6 mil. lei
    Profit net
    1,4 mil. lei
    Angajați
    23
  • 2023

    Cifra de afaceri
    17,5 mil. lei
    Profit net
    1,0 mil. lei
    Angajați
    23
  • 2022

    Cifra de afaceri
    20,3 mil. lei
    Profit net
    -3,9 mil. lei
    Angajați
    36
  • 2021

    Cifra de afaceri
    25,9 mil. lei
    Profit net
    -1,8 mil. lei
    Angajați
    55
  • 2020

    Cifra de afaceri
    17,7 mil. lei
    Profit net
    -3,4 mil. lei
    Angajați
    47
  • 2019

    Cifra de afaceri
    17,8 mil. lei
    Profit net
    264 mii lei
    Angajați
    42
  • 2018

    Cifra de afaceri
    13,1 mil. lei
    Profit net
    42 mii lei
    Angajați
    40
  • 2017

    Cifra de afaceri
    9,8 mil. lei
    Profit net
    -1,1 mil. lei
    Angajați
    38
  • 2016

    Cifra de afaceri
    8,3 mil. lei
    Profit net
    -934 mii lei
    Angajați
    33

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăSlab
-13%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Firma a pierdut 12,8 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,72Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 72% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
137%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

137% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2026

    4 schimbări în conducerea firmei

    Numele administratorilor sunt vizibile cu un cont gratuit.

  2. 2024

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2021

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  4. 2013

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. 2011

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în București cu nr. J40/14108/2011.

În cronologia completă vezi și numele administratorilor, evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre SC FASHION LIFESTYLE&DISTRIBUTION SRL

Este SC FASHION LIFESTYLE&DISTRIBUTION SRL activă?

Da. SC FASHION LIFESTYLE&DISTRIBUTION SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a SC FASHION LIFESTYLE&DISTRIBUTION SRL?

Cifra de afaceri a SC FASHION LIFESTYLE&DISTRIBUTION SRL în 2025 a fost de 8.066.880 lei (8,07 mil. lei), în scădere cu 45% față de 2024.

Ce profit a avut SC FASHION LIFESTYLE&DISTRIBUTION SRL în 2025?

În 2025, SC FASHION LIFESTYLE&DISTRIBUTION SRL a înregistrat o pierdere netă de 1,03 mil. lei (1.032.735 lei).

Ce activitate are SC FASHION LIFESTYLE&DISTRIBUTION SRL?

Activitatea principală a SC FASHION LIFESTYLE&DISTRIBUTION SRL este Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei (CAEN 4771).

Unde are sediul SC FASHION LIFESTYLE&DISTRIBUTION SRL?

SC FASHION LIFESTYLE&DISTRIBUTION SRL are sediul social la adresa Str. Tipografilor Nr. 29, Et. 1, Sector 1 Mun. București, Jud. București, 13714.

SC FASHION LIFESTYLE&DISTRIBUTION SRL este plătitoare de TVA?

Da. SC FASHION LIFESTYLE&DISTRIBUTION SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

SC FASHION LIFESTYLE&DISTRIBUTION SRL are datorii la ANAF?

Nu. SC FASHION LIFESTYLE&DISTRIBUTION SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre SC FASHION LIFESTYLE&DISTRIBUTION SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].