Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 7,5 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
SAVOMAR SRL (CUI 15185101) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Tarcău, Comuna Tarcău, județul Neamț, înființată în 2003. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3,07 mil. lei (+149% față de 2024) și un profit net de 230.130 lei, cu 5 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 217.250 lei |
| 2017 | 198.586 lei |
| 2018 | 210.906 lei |
| 2019 | 242.197 lei |
| 2020 | 347.452 lei |
| 2021 | 467.033 lei |
| 2022 | 725.144 lei |
| 2023 | 927.923 lei |
| 2024 | 1.234.728 lei |
| 2025 | 3.073.286 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3.073.286 | 1.234.728 | 927.923 | 725.144 | 467.033 | 347.452 | 242.197 | 210.906 | 198.586 | 217.250 |
| Profit net | 230.130 | 33.647 | 51.802 | 69.798 | 184.925 | 7.160 | -304 | -13.247 | -15.944 | -5.022 |
| Număr mediu de angajați | 5 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | - | - | - | 2 |
| Active imobilizate | 519.203 | 604.878 | 408.595 | 390.360 | 14.866 | - | - | - | - | - |
| Active circulante | 646.876 | 346.452 | 179.993 | 124.774 | 85.512 | 73.296 | 51.236 | 46.004 | 39.187 | 29.431 |
| Stocuri | 364.734 | 225.819 | 111.014 | 99.991 | 71.439 | 63.173 | 45.748 | 41.462 | 35.752 | 28.700 |
| Creanțe | 20.552 | 30.870 | 7.370 | 3.599 | 426 | 2.131 | - | - | - | 175 |
| Datorii | 910.412 | 715.213 | 386.372 | 364.722 | 19.509 | 177.352 | 162.451 | 156.915 | 136.851 | 111.151 |
| Capitaluri proprii | 255.667 | 236.117 | 202.470 | 150.667 | 80.869 | -104.056 | -111.215 | -110.911 | -97.664 | -81.720 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 7,5 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 71% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
78% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare), evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. SAVOMAR SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a SAVOMAR SRL în 2025 a fost de 3.073.286 lei (3,07 mil. lei), în creștere cu 149% față de 2024.
În 2025, SAVOMAR SRL a înregistrat un profit net de 230.130 lei.
Activitatea principală a SAVOMAR SRL este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).
SAVOMAR SRL are sediul social la adresa nr. cadastral 51534, Sat Tarcău, Comuna Tarcău, Jud. Neamț, 617445.
Da. SAVOMAR SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. SAVOMAR SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].