Marjă netă
De urmăritDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 0,5 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
SAVIPLAST SRL (CUI 5319591) este o societate cu răspundere limitată activă din Satu Mare, înființată în 1994. Activitatea principală este Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete (CAEN 4673).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 4,77 mil. lei (-16% față de 2024) și un profit net de 24.186 lei, cu 7 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 7.543.212 lei |
| 2017 | 5.569.346 lei |
| 2018 | 6.248.178 lei |
| 2019 | 6.488.269 lei |
| 2020 | 4.648.342 lei |
| 2021 | 5.295.193 lei |
| 2022 | 6.291.095 lei |
| 2023 | 5.819.287 lei |
| 2024 | 5.693.692 lei |
| 2025 | 4.765.110 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 4.765.110 | 5.693.692 | 5.819.287 | 6.291.095 | 5.295.193 | 4.648.342 | 6.488.269 | 6.248.178 | 5.569.346 | 7.543.212 |
| Profit net | 24.186 | 89.310 | 23.400 | 259.407 | 176.102 | 43.120 | 127.630 | 19.504 | 171.244 | 515.477 |
| Număr mediu de angajați | 7 | 8 | 9 | 11 | 13 | 13 | 13 | 14 | 16 | 16 |
| Active imobilizate | 676.573 | 756.354 | 2.379.185 | 357.918 | 378.971 | 362.971 | 416.468 | 491.459 | 557.982 | 634.734 |
| Active circulante | 5.277.753 | 4.645.361 | 4.080.543 | 4.701.466 | 5.171.653 | 4.866.469 | 4.744.621 | 4.631.354 | 4.549.614 | 4.296.913 |
| Stocuri | 3.307.743 | 2.969.326 | 2.933.720 | 2.261.376 | 2.505.462 | 2.173.724 | 2.264.766 | 2.481.758 | 2.441.155 | 2.498.497 |
| Creanțe | 1.953.138 | 1.555.793 | 1.092.498 | 667.803 | 924.620 | 814.677 | 1.008.988 | 746.557 | 851.628 | 1.089.155 |
| Datorii | 1.049.504 | 500.020 | 1.544.621 | 153.816 | 589.251 | 229.523 | 206.790 | 179.790 | 191.093 | 186.995 |
| Capitaluri proprii | 4.921.151 | 4.913.632 | 4.933.018 | 4.909.618 | 4.966.001 | 5.000.424 | 4.957.304 | 4.945.464 | 4.925.959 | 4.754.715 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 0,5 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 5,03 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
18% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. SAVIPLAST SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a SAVIPLAST SRL în 2025 a fost de 4.765.110 lei (4,77 mil. lei), în scădere cu 16% față de 2024.
În 2025, SAVIPLAST SRL a înregistrat un profit net de 24.186 lei.
Activitatea principală a SAVIPLAST SRL este Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete (CAEN 4673).
SAVIPLAST SRL are sediul social la adresa INDEPENDENȚEI, Bl. UH40, Et. PARTER, Municipiul Satu Mare, Jud. Satu Mare.
Da. SAVIPLAST SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. SAVIPLAST SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].