Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 401,3 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
SAVATEX SRL (CUI 27163514) este o societate cu răspundere limitată din satul Sîngeorgiu de Mureș, Comuna Sîngeorgiu de Mureș, județul Mureș, înființată în 2010. Activitatea principală este Fabricarea altor articole textile n.c.a. (CAEN 1399). Firma este în curs de dizolvare.
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 21.265 lei (-96% față de 2024) și un profit net de 85.344 lei, fără angajați declarați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 2.017.741 lei |
| 2017 | 841.056 lei |
| 2018 | 595.215 lei |
| 2019 | 729.183 lei |
| 2020 | 842.428 lei |
| 2021 | 875.236 lei |
| 2022 | 845.269 lei |
| 2023 | 732.015 lei |
| 2024 | 512.365 lei |
| 2025 | 21.265 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 21.265 | 512.365 | 732.015 | 845.269 | 875.236 | 842.428 | 729.183 | 595.215 | 841.056 | 2.017.741 |
| Profit net | 85.344 | -288.131 | -172.124 | 9.298 | 118.015 | 168.205 | 50.983 | -212.923 | 52.906 | 829.784 |
| Număr mediu de angajați | 0 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 6 | 5 | 5 |
| Active imobilizate | - | 238.386 | 289.718 | 341.036 | 122.387 | 147.008 | 100.165 | 121.376 | 190.147 | 248.189 |
| Active circulante | 11.284 | 237.405 | 773.144 | 1.127.510 | 399.608 | 360.709 | 432.388 | 468.997 | 1.034.432 | 1.368.204 |
| Stocuri | - | 6.094 | 114.998 | 118.911 | 113.218 | 106.803 | 131.575 | 112.523 | 95.449 | - |
| Creanțe | 1.740 | 218.908 | 133.623 | 102.876 | 105.703 | 69.049 | 91.494 | 149.211 | 78.359 | 872.474 |
| Datorii | 27.231 | 577.081 | 876.635 | 1.055.775 | 39.514 | 37.894 | 36.829 | 48.866 | 173.517 | 560.397 |
| Capitaluri proprii | -15.947 | -101.290 | 186.840 | 413.311 | 482.960 | 470.207 | 496.415 | 542.273 | 1.051.880 | 1.056.193 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 401,3 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 41% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
241% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Nu. SAVATEX SRL este în curs de dizolvare.
Cifra de afaceri a SAVATEX SRL în 2025 a fost de 21.265 lei, în scădere cu 96% față de 2024.
În 2025, SAVATEX SRL a înregistrat un profit net de 85.344 lei.
Activitatea principală a SAVATEX SRL este Fabricarea altor articole textile n.c.a. (CAEN 1399).
SAVATEX SRL are sediul social la adresa MOCIAR Nr. 26/B, Sat Sîngeorgiu de Mureș, Comuna Sîngeorgiu de Mureș, Jud. Mureș.
Da. SAVATEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. SAVATEX SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].