RadiatăSNC

SAVA COM STAR SNC

Bld. Nicolae Bălcescu Nr. 2, Mun. Buzău, Jud. Buzău

CAEN 4621: Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

CUI
6278317
Reg. Com.
J10/1985/1994
Înființată
11 octombrie 1994
Vechime
32 de ani
Cifra de afaceri 2019
1 mii lei
Profit net 2019
-14 mii lei

Stare la Registrul Comerțului

  • radiată

Ultimul status ANAF: RADIERE din data 20.10.2020

Rezumat

Pe scurt

SAVA COM STAR SNC (CUI 6278317) a fost o societate în nume colectiv din Buzău, înființată în 1994 și radiată în 2020. Activitatea principală era Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat (CAEN 4621).

Ultimul bilanț, din 2019, arată o cifră de afaceri de 1.155 lei (-80% față de 2018) și o pierdere netă de 13.702 lei, fără angajați declarați.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
6278317
Nr. Reg. Com.
J10/1985/1994
EUID
ROONRC.J10/1985/1994
Cod CAEN principal
4621 - Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
Data înființării
11 octombrie 1994
Vechime
32 de ani
Formă juridică
SNC
Adresă sediu
Bld. Nicolae Bălcescu Nr. 2, Mun. Buzău, Jud. Buzău

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (2)
  • S••• C.VAS•••
  • S••• D.EL•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2010 - 2019, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2019

-80,3% față de 2018

1.155 RON

2018: 5.859 RON

02k4k6k8k2010201120122013201420152016201720182019Anul 2010: 6.093 RONAnul 2011: 7.071 RONAnul 2012: 6.640 RONAnul 2013: 5.976 RONAnul 2014: 6.266 RONAnul 2015: 6.772 RONAnul 2016: 6.710 RONAnul 2017: 6.378 RONAnul 2018: 5.859 RONAnul 2019: 1.155 RON

Profit net 2019

-1140,4% față de 2018

-13.702 RON

2018: 1.317 RON

-15k-10k-5k05k2010201120122013201420152016201720182019Anul 2010: 103 RONAnul 2011: 991 RONAnul 2012: 812 RONAnul 2013: 556 RONAnul 2014: 1.190 RONAnul 2015: 0 RONAnul 2016: 181 RONAnul 2017: 1.296 RONAnul 2018: 1.317 RONAnul 2019: -13.702 RON

Evoluție pe ani

  • 2019

    Cifra de afaceri
    1 mii lei
    Profit net
    -14 mii lei
    Angajați
    -
  • 2018

    Cifra de afaceri
    6 mii lei
    Profit net
    1 mii lei
    Angajați
    -
  • 2017

    Cifra de afaceri
    6 mii lei
    Profit net
    1 mii lei
    Angajați
    -
  • 2016

    Cifra de afaceri
    7 mii lei
    Profit net
    181 lei
    Angajați
    0
  • 2015

    Cifra de afaceri
    7 mii lei
    Profit net
    0 lei
    Angajați
    -
  • 2014

    Cifra de afaceri
    6 mii lei
    Profit net
    1 mii lei
    Angajați
    1
  • 2013

    Cifra de afaceri
    6 mii lei
    Profit net
    556 lei
    Angajați
    0
  • 2012

    Cifra de afaceri
    7 mii lei
    Profit net
    812 lei
    Angajați
    1
  • 2011

    Cifra de afaceri
    7 mii lei
    Profit net
    991 lei
    Angajați
    1
  • 2010

    Cifra de afaceri
    6 mii lei
    Profit net
    103 lei
    Angajați
    2

Analiză

Indicatori financiari 2019

Marjă netăSlab
-1.186%Față de anul anterior: în scădere
20152016201720182019

Firma a pierdut 1.186,3 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,00Față de anul anterior: în scădere
20152016201720182019

Activele circulante acoperă doar 0% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareAtenție
66%Față de anul anterior: în creștere
20152016201720182019

66% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2020

    Stări încheiate la ONRC

    Dizolvare; Certificat de înmatriculare preschimbat.

  2. Radierea din Registrul Comerțului

  3. Stare nouă la ONRC: Dizolvare

  4. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

  5. 2009

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  6. Cel mai mare profit net din istoric

Vezi toată cronologia (1 eveniment în plus, 1994 - 1994)
  1. 1994

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Buzău cu nr. J10/1985/1994.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre SAVA COM STAR SNC

Este SAVA COM STAR SNC activă?

Nu. SAVA COM STAR SNC a fost radiată din Registrul Comerțului în 2020.

Care este cifra de afaceri a SAVA COM STAR SNC?

Cifra de afaceri a SAVA COM STAR SNC în 2019 a fost de 1.155 lei, în scădere cu 80% față de 2018.

Ce profit a avut SAVA COM STAR SNC în 2019?

În 2019, SAVA COM STAR SNC a înregistrat o pierdere netă de 13.702 lei.

Ce activitate avea SAVA COM STAR SNC?

Activitatea principală a SAVA COM STAR SNC era Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat (CAEN 4621).

Unde avea sediul SAVA COM STAR SNC?

SAVA COM STAR SNC avea sediul social la adresa Bld. Nicolae Bălcescu Nr. 2, Mun. Buzău, Jud. Buzău.

SAVA COM STAR SNC are datorii la ANAF?

Nu. SAVA COM STAR SNC nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre SAVA COM STAR SNC

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].