SASU SRL Funcțiune SRL

Înființată 11.11.1992
Str. ARGEŞULUI Nr. 86, Municipiul Satu Mare, Jud. Satu Mare, 3900 4711, Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

Prezentare

Pe scurt

SASU SRL (CUI 2824840) este o societate cu răspundere limitată activă din Satu Mare, înființată în 1992. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

În 2010 a raportat o cifră de afaceri de 12.989 lei și un profit net de 83.357 lei, cu 1 angajat.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA. ANAF a declarat-o contribuabil inactiv.

Cifra de afaceri 2010
13 miilei
Profit net 2010
83,4 miilei
+775,6%, față de 2009
Angajați 2010
1
0,0%, față de 2009
Marjă netă
641,8%
Capital social
200lei
Vechime
33ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2008-2010
Cifra de afaceri
AnValoare
20082.880 lei
2009-
201012.989 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator201020092008
Cifra de afaceri12.989-2.880
Profit net83.357-12.338-8.489
Număr mediu de angajați111
Active imobilizate21041.99675.297
Active circulante64.35514.78715.171
Stocuri4.9891.0551.055
Creanțe57.15466
Datorii18.365125.943115.286
Capitaluri proprii46.200-69.160-24.818
Ultimul bilanț: 2010. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2010

Marjă netă

Bun
642% Față de anul anterior: în creștere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 641,8 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Bun
3,50 Față de anul anterior: în creștere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 3,50 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
28% Față de anul anterior: în scădere

28% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Nu
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Da
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 28.01.1993

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
2824840
Nr. Reg. Com.
J30/1505/1992
EUID
ROONRC.J30/1505/1992
Cod CAEN principal
4711, Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Data înființării
11 noiembrie 1992
Vechime
33 de ani, 11 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2010)
Adresă sediu
Str. ARGEŞULUI Nr. 86, Municipiul Satu Mare, Jud. Satu Mare, 3900
Domiciliu fiscal
Str. Argeşului Nr. 86, Mun. Satu Mare, Jud. Satu Mare, 440085

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0361••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • MALA••• LORED••• MARI•••Administrator
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2014
  1. Stare încheiată la ONRC: Este menționată o opoziție/sunt menționate opoziții ONRC
2013
  1. Declarată contribuabil inactiv de ANAF ANAF
2012
  1. Încetarea înregistrării în scopuri de TVA ANAF
2010
  1. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
1993
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
1992
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în județul Satu Mare cu nr. J30/1505/1992. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre SASU SRL

Este SASU SRL activă?

Da. SASU SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a SASU SRL?

Cifra de afaceri a SASU SRL în 2010 a fost de 12.989 lei.

Ce profit a avut SASU SRL în 2010?

În 2010, SASU SRL a înregistrat un profit net de 83.357 lei.

Ce activitate are SASU SRL?

Activitatea principală a SASU SRL este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

Unde are sediul SASU SRL?

SASU SRL are sediul social la adresa Str. ARGEȘULUI Nr. 86, Municipiul Satu Mare, Jud. Satu Mare, 3900.

SASU SRL este plătitoare de TVA?

Nu. SASU SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

SASU SRL are datorii la ANAF?

Nu. SASU SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre SASU SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].