Marjă netă
SlabFirma a pierdut 33,1 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
SAROM IMPEX SRL (CUI 9348042) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Barați, Comuna Mărgineni, județul Bacău, înființată în 1997. Activitatea principală este Fabricarea de uși și ferestre din metal (CAEN 2512).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 121.425 lei (-42% față de 2024) și o pierdere netă de 40.229 lei, cu 1 angajat.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | - |
| 2017 | 144.712 lei |
| 2018 | 92.731 lei |
| 2019 | 120.021 lei |
| 2020 | 230.709 lei |
| 2021 | 97.632 lei |
| 2022 | 223.100 lei |
| 2023 | 285.603 lei |
| 2024 | 209.446 lei |
| 2025 | 121.425 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 121.425 | 209.446 | 285.603 | 223.100 | 97.632 | 230.709 | 120.021 | 92.731 | 144.712 | - |
| Profit net | -40.229 | 33.177 | 107.890 | 49.207 | -18.961 | 86.774 | -8.084 | -3.863 | 13.518 | 0 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | - |
| Active imobilizate | 209.953 | 231.721 | 261.181 | 210.566 | 221.814 | 214.345 | 218.172 | 226.514 | 237.304 | - |
| Active circulante | 171.990 | 259.444 | 235.230 | 177.291 | 139.969 | 199.045 | 94.678 | 120.004 | 102.147 | - |
| Stocuri | 5.365 | 22.665 | 729 | 3.895 | 4.276 | 160 | 4.235 | 13.933 | 2.185 | - |
| Creanțe | 5.406 | 1.201 | 11.520 | 17.025 | 4.447 | 20.799 | 6.337 | 21.404 | 33.847 | - |
| Datorii | 66.712 | 35.167 | 31.190 | 40.726 | 33.860 | 66.506 | 25.980 | 31.566 | 20.634 | 0 |
| Capitaluri proprii | 310.769 | 448.198 | 455.021 | 347.131 | 327.923 | 346.884 | 286.870 | 314.952 | 318.817 | 0 |
Firma a pierdut 33,1 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,58 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
17% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și numele administratorilor și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. SAROM IMPEX SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a SAROM IMPEX SRL în 2025 a fost de 121.425 lei, în scădere cu 42% față de 2024.
În 2025, SAROM IMPEX SRL a înregistrat o pierdere netă de 40.229 lei.
Activitatea principală a SAROM IMPEX SRL este Fabricarea de uși și ferestre din metal (CAEN 2512).
SAROM IMPEX SRL are sediul social la adresa Str. ALEXANDRU PIRU Nr. 117, Sat Barați, Comuna Mărgineni, Jud. Bacău, 607316.
Da. SAROM IMPEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. SAROM IMPEX SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].