Marjă netă
De urmăritDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 1,2 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
SARADRESS SRL (CUI 36634700) este o societate cu răspundere limitată activă din Deva, județul Hunedoara, înființată în 2016. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele (CAEN 4772).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 260.004 lei (-5,6% față de 2024) și un profit net de 3.138 lei, cu 2 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | - |
| 2017 | 399.485 lei |
| 2018 | 380.911 lei |
| 2019 | 357.156 lei |
| 2020 | 189.645 lei |
| 2021 | 215.154 lei |
| 2022 | 239.046 lei |
| 2023 | 254.106 lei |
| 2024 | 275.416 lei |
| 2025 | 260.004 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 260.004 | 275.416 | 254.106 | 239.046 | 215.154 | 189.645 | 357.156 | 380.911 | 399.485 | - |
| Profit net | 3.138 | 4.943 | -57.114 | 19.256 | 19.719 | 17.702 | -5.048 | 16.065 | 59.765 | -668 |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 0 | 2 | 2 | 2 | - |
| Active imobilizate | 14.483 | 33.469 | 52.455 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Active circulante | 140.002 | 111.351 | 99.059 | 166.742 | 159.334 | 141.100 | 196.134 | 258.668 | 337.300 | 200 |
| Stocuri | 118.754 | 96.768 | 88.742 | 133.520 | 104.145 | 138.959 | 193.058 | 234.370 | 286.415 | - |
| Creanțe | 248 | 162 | 77 | 1.526 | 0 | 2.102 | 1.429 | 19.336 | 45.335 | - |
| Datorii | 106.826 | 100.299 | 100.391 | 70.050 | 51.598 | 53.084 | 125.820 | 183.306 | 278.004 | 668 |
| Capitaluri proprii | 47.659 | 44.521 | 39.577 | 96.692 | 107.736 | 88.016 | 70.314 | 75.362 | 59.296 | -468 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 1,2 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,31 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
69% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. SARADRESS SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a SARADRESS SRL în 2025 a fost de 260.004 lei, în scădere cu 5,6% față de 2024.
În 2025, SARADRESS SRL a înregistrat un profit net de 3.138 lei.
Activitatea principală a SARADRESS SRL este Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele (CAEN 4772).
SARADRESS SRL are sediul social la adresa IULIU MANIU, Bl. 6A, Et. Parter, Municipiul Deva, Jud. Hunedoara, 330058.
Da. SARADRESS SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. SARADRESS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].