Marjă netă
De urmăritDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 4,8 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
SANTOS PRIMA SRL (CUI 17484541) este o societate cu răspundere limitată activă din Loc. Balș, Oraș Balș, județul Olt, înființată în 2005. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 5,49 mil. lei (+37% față de 2024) și un profit net de 266.340 lei, cu 3 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 1.662.637 lei |
| 2017 | 1.890.576 lei |
| 2018 | 2.082.960 lei |
| 2019 | 2.470.406 lei |
| 2020 | 2.288.061 lei |
| 2021 | 3.113.832 lei |
| 2022 | 3.385.909 lei |
| 2023 | 3.557.902 lei |
| 2024 | 4.000.960 lei |
| 2025 | 5.493.764 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 5.493.764 | 4.000.960 | 3.557.902 | 3.385.909 | 3.113.832 | 2.288.061 | 2.470.406 | 2.082.960 | 1.890.576 | 1.662.637 |
| Profit net | 266.340 | 806.780 | 379.882 | 201.641 | 227.877 | 171.758 | 83.501 | 97.179 | 131.945 | 79.914 |
| Număr mediu de angajați | 3 | 8 | 10 | 6 | 10 | 5 | - | - | - | - |
| Active imobilizate | 53.570 | 49.155 | 49.155 | 49.155 | 49.155 | 49.155 | 49.155 | 49.155 | 49.155 | 49.155 |
| Active circulante | 4.404.559 | 4.055.492 | 3.126.826 | 2.320.256 | 2.086.554 | 1.749.526 | 1.565.654 | 1.369.373 | 1.166.947 | 1.029.636 |
| Stocuri | 2.527.761 | 2.486.334 | 2.389.856 | 2.021.343 | 1.723.220 | 1.487.970 | 1.312.269 | 1.134.791 | 1.105.487 | 991.493 |
| Creanțe | 1.462.266 | 949.236 | 450.839 | 119.733 | 148.441 | 126.468 | 106.438 | 67.884 | 50.309 | 19.127 |
| Datorii | 1.626.960 | 1.447.630 | 1.434.842 | 1.122.331 | 1.090.269 | 981.137 | 969.024 | 843.161 | 507.950 | 502.585 |
| Capitaluri proprii | 2.852.836 | 2.698.684 | 1.741.139 | 1.247.080 | 1.045.440 | 817.544 | 645.785 | 575.367 | 708.152 | 576.206 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 4,8 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,71 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
36% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. SANTOS PRIMA SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a SANTOS PRIMA SRL în 2025 a fost de 5.493.764 lei (5,49 mil. lei), în creștere cu 37% față de 2024.
În 2025, SANTOS PRIMA SRL a înregistrat un profit net de 266.340 lei.
Activitatea principală a SANTOS PRIMA SRL este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).
SANTOS PRIMA SRL are sediul social la adresa Str. NICOLAE BĂLCESCU Nr. 147, Bl. G 4, Sc. 2, Et. 2, Ap. 22, Loc. Balș, Oraș Balș, Jud. Olt, 235100.
Da. SANTOS PRIMA SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. SANTOS PRIMA SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].