ActivăSRL

SANTERM CONS S.R.L.

Aleea Dragoş Vodă, Bl. E9, Sc. 1, Et. 3, Ap. 14, Mun. Caracal, Jud. Olt, 235200

CAEN 4322: Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CUI
19299672
Reg. Com.
J28/882/2006
Înființată
4 decembrie 2006
Vechime
19 ani, 10 luni
Cifra de afaceri 2025
260 mii lei
Profit net 2025
36 mii lei
Angajați 2025
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Neplătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 04.12.2006

Rezumat

Pe scurt

SANTERM CONS S.R.L. (CUI 19299672) este o societate cu răspundere limitată activă din Caracal, județul Olt, înființată în 2006. Activitatea principală este Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN 4322).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 259.545 lei (+4% față de 2024) și un profit net de 35.943 lei, cu 1 angajat.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
19299672
Nr. Reg. Com.
J28/882/2006
EUID
ROONRC.J28/882/2006
Cod CAEN principal
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Data înființării
4 decembrie 2006
Vechime
19 ani, 10 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Aleea Dragoş Vodă, Bl. E9, Sc. 1, Et. 3, Ap. 14, Mun. Caracal, Jud. Olt, 235200

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • BA••• ••• GEOR•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+4,0% față de 2024

259.545 RON

2024: 249.495 RON

0100k200k300k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 28.714 RONAnul 2017: 169.018 RONAnul 2018: 174.341 RONAnul 2019: 187.819 RONAnul 2020: 177.798 RONAnul 2021: 219.026 RONAnul 2022: 298.423 RONAnul 2023: 225.767 RONAnul 2024: 249.495 RONAnul 2025: 259.545 RON

Profit net 2025

-49,0% față de 2024

35.943 RON

2024: 70.420 RON

-50k050k100k150k200k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: -21.907 RONAnul 2017: 67.655 RONAnul 2018: 74.025 RONAnul 2019: 80.712 RONAnul 2020: 72.954 RONAnul 2021: 94.155 RONAnul 2022: 154.033 RONAnul 2023: 77.327 RONAnul 2024: 70.420 RONAnul 2025: 35.943 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    260 mii lei
    Profit net
    36 mii lei
    Angajați
    1
  • 2024

    Cifra de afaceri
    249 mii lei
    Profit net
    70 mii lei
    Angajați
    1
  • 2023

    Cifra de afaceri
    226 mii lei
    Profit net
    77 mii lei
    Angajați
    1
  • 2022

    Cifra de afaceri
    298 mii lei
    Profit net
    154 mii lei
    Angajați
    -
  • 2021

    Cifra de afaceri
    219 mii lei
    Profit net
    94 mii lei
    Angajați
    -
  • 2020

    Cifra de afaceri
    178 mii lei
    Profit net
    73 mii lei
    Angajați
    -
  • 2019

    Cifra de afaceri
    188 mii lei
    Profit net
    81 mii lei
    Angajați
    -
  • 2018

    Cifra de afaceri
    174 mii lei
    Profit net
    74 mii lei
    Angajați
    -
  • 2017

    Cifra de afaceri
    169 mii lei
    Profit net
    68 mii lei
    Angajați
    -
  • 2016

    Cifra de afaceri
    29 mii lei
    Profit net
    -22 mii lei
    Angajați
    -

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
14%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 13,8 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
1,96Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,96 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
24%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

24% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2022

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2006

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Olt cu nr. J28/882/2006, sub denumirea SANTERM CONS SRL.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre SANTERM CONS S.R.L.

Este SANTERM CONS S.R.L. activă?

Da. SANTERM CONS S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a SANTERM CONS S.R.L.?

Cifra de afaceri a SANTERM CONS S.R.L. în 2025 a fost de 259.545 lei, în creștere cu 4% față de 2024.

Ce profit a avut SANTERM CONS S.R.L. în 2025?

În 2025, SANTERM CONS S.R.L. a înregistrat un profit net de 35.943 lei.

Ce activitate are SANTERM CONS S.R.L.?

Activitatea principală a SANTERM CONS S.R.L. este Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN 4322).

Unde are sediul SANTERM CONS S.R.L.?

SANTERM CONS S.R.L. are sediul social la adresa Aleea Dragoș Vodă, Bl. E9, Sc. 1, Et. 3, Ap. 14, Mun. Caracal, Jud. Olt, 235200.

SANTERM CONS S.R.L. este plătitoare de TVA?

Nu. SANTERM CONS S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.

SANTERM CONS S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. SANTERM CONS S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre SANTERM CONS S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].