Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 5,9 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
SANTALEX TRANS SRL (CUI 18193524) este o societate cu răspundere limitată activă din Timișoara, județul Timiș, înființată în 2005. Activitatea principală este Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 236.000 lei (-17% față de 2024) și un profit net de 13.920 lei, fără angajați declarați.
Nu este înregistrată în scopuri de TVA, dar este înregistrată în RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 199.780 lei |
| 2017 | 127.375 lei |
| 2018 | 165.282 lei |
| 2019 | 230.355 lei |
| 2020 | 187.130 lei |
| 2021 | 258.110 lei |
| 2022 | 241.505 lei |
| 2023 | 260.050 lei |
| 2024 | 283.700 lei |
| 2025 | 236.000 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 236.000 | 283.700 | 260.050 | 241.505 | 258.110 | 187.130 | 230.355 | 165.282 | 127.375 | 199.780 |
| Profit net | 13.920 | 41.534 | 48.379 | 31.080 | 27.520 | 24.955 | 36.639 | 32.251 | 11.844 | 26.034 |
| Număr mediu de angajați | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 1 |
| Active imobilizate | 3.592 | 8.572 | 9.832 | 5.778 | 750 | 4.847 | 8.944 | 8.915 | - | - |
| Active circulante | 11.720 | 34.568 | 35.781 | 27.323 | 28.538 | 26.342 | 32.194 | 24.975 | 14.086 | 27.560 |
| Stocuri | 794 | 265 | 1.470 | 184 | 360 | 673 | 412 | 1.232 | 531 | 1.945 |
| Creanțe | - | 0 | 5.350 | 14.195 | 800 | 2.650 | 4.450 | - | - | 3.000 |
| Datorii | 1.351 | 1.594 | 1.092 | 2.155 | 1.833 | 6.270 | 4.447 | 1.586 | 2.146 | 1.429 |
| Capitaluri proprii | 14.200 | 41.814 | 48.659 | 31.360 | 27.800 | 25.235 | 36.919 | 32.531 | 12.124 | 26.314 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 5,9 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 8,68 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
8,7% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. SANTALEX TRANS SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a SANTALEX TRANS SRL în 2025 a fost de 236.000 lei, în scădere cu 17% față de 2024.
În 2025, SANTALEX TRANS SRL a înregistrat un profit net de 13.920 lei.
Activitatea principală a SANTALEX TRANS SRL este Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).
SANTALEX TRANS SRL are sediul social la adresa Str. CLĂBUCET Nr. 11, Et. 1, Ap. 8,CAMERA 2, Municipiul Timișoara, Jud. Timiș.
Nu. SANTALEX TRANS SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. SANTALEX TRANS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].