Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 7,2 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
SANROC SRL (CUI 13527747) este o societate cu răspundere limitată activă din Deva, județul Hunedoara, înființată în 2000. Activitatea principală este Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. (CAEN 4618).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3,2 mil. lei (-11% față de 2024) și un profit net de 229.212 lei, fără angajați declarați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 1.746.985 lei |
| 2017 | 1.409.887 lei |
| 2018 | 1.878.595 lei |
| 2019 | 2.310.369 lei |
| 2020 | 2.674.607 lei |
| 2021 | 2.174.714 lei |
| 2022 | 2.220.945 lei |
| 2023 | 2.619.834 lei |
| 2024 | 3.614.505 lei |
| 2025 | 3.201.327 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3.201.327 | 3.614.505 | 2.619.834 | 2.220.945 | 2.174.714 | 2.674.607 | 2.310.369 | 1.878.595 | 1.409.887 | 1.746.985 |
| Profit net | 229.212 | 240.421 | 51.692 | 1.114 | 48.035 | 37.227 | 165.058 | 31.790 | 17.571 | 40.933 |
| Număr mediu de angajați | 0 | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 5 | 6 | 6 | 6 |
| Active imobilizate | 632.899 | 344.072 | 104.027 | 41.176 | 47.988 | 383.788 | 440.478 | 364.587 | 296.382 | 270.276 |
| Active circulante | 1.719.542 | 1.605.027 | 1.472.122 | 1.118.898 | 1.254.894 | 1.170.176 | 1.047.019 | 1.952.504 | 921.838 | 817.970 |
| Stocuri | 326.353 | 427.623 | 522.910 | 501.486 | 712.250 | 452.825 | 354.561 | 391.485 | 397.553 | 328.958 |
| Creanțe | 1.310.154 | 1.110.944 | 853.130 | 565.629 | 477.784 | 532.530 | 664.396 | 1.451.903 | 461.298 | 432.766 |
| Datorii | 2.133.288 | 1.701.678 | 1.495.957 | 1.101.960 | 1.076.372 | 721.583 | 537.343 | 685.784 | 464.914 | 352.511 |
| Capitaluri proprii | 237.456 | 247.421 | 80.192 | 58.114 | 226.510 | 832.381 | 950.154 | 785.096 | 753.306 | 735.735 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 7,2 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 81% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
90% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. SANROC SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a SANROC SRL în 2025 a fost de 3.201.327 lei (3,2 mil. lei), în scădere cu 11% față de 2024.
În 2025, SANROC SRL a înregistrat un profit net de 229.212 lei.
Activitatea principală a SANROC SRL este Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. (CAEN 4618).
SANROC SRL are sediul social la adresa Str. GEORGE ENESCU Nr. 8, Sc. B, Ap. 1, Municipiul Deva, Jud. Hunedoara, 2700.
Da. SANROC SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. SANROC SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].