ActivăSRL

SANG LIAN COMERT IMPEX S.R.L.

Sos. PANTELIMON Nr. 253, Bl. 44, Sc. C, Et. 8, Ap. 111, Sector 2 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 21612

CAEN 4642: Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei

CUI
12814304
Reg. Com.
J40/2523/2000
Înființată
15 martie 2000
Vechime
26 de ani, 6 luni
Profit net 2022
0 lei

Situație fiscală (ANAF)

  • Inactivă fiscal (ANAF)
  • Neplătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 15.03.2000

Rezumat

Pe scurt

SANG LIAN COMERT IMPEX S.R.L. (CUI 12814304) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 2), înființată în 2000. Activitatea principală este Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei (CAEN 4642).

În 2021 a raportat o cifră de afaceri de 52.441 lei (+59% față de 2020) și o pierdere netă de 24.288 lei, fără angajați declarați.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA, dar este înregistrată în RO e-Factura. ANAF a declarat-o contribuabil inactiv.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
12814304
Nr. Reg. Com.
J40/2523/2000
EUID
ROONRC.J40/2523/2000
Cod CAEN principal
4642 - Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
Data înființării
15 martie 2000
Vechime
26 de ani, 6 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Sos. PANTELIMON Nr. 253, Bl. 44, Sc. C, Et. 8, Ap. 111, Sector 2 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 21612

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (2)
  • ••• YONG•••
  • CH••• AIZ•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2013 - 2022, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2022

-

2021: 52.441 RON

0100k200k300k2013201420152016201720182019202020212022Anul 2013: 119.367 RONAnul 2014: 111.827 RONAnul 2015: 128.388 RONAnul 2016: 109.077 RONAnul 2017: 202.990 RONAnul 2018: 123.669 RONAnul 2019: 63.158 RONAnul 2020: 33.062 RONAnul 2021: 52.441 RONAnul 2022: 0 RON

Profit net 2022

+100,0% față de 2021

0 RON

2021: -24.288 RON

-300k-200k-100k0100k2013201420152016201720182019202020212022Anul 2013: -28.652 RONAnul 2014: -277.536 RONAnul 2015: 1 RONAnul 2016: 12.055 RONAnul 2017: 58.658 RONAnul 2018: -59.643 RONAnul 2019: -53.238 RONAnul 2020: -41.236 RONAnul 2021: -24.288 RONAnul 2022: 0 RON

Evoluție pe ani

  • 2022

    Cifra de afaceri
    -
    Profit net
    0 lei
    Angajați
    -
  • 2021

    Cifra de afaceri
    52 mii lei
    Profit net
    -24 mii lei
    Angajați
    -
  • 2020

    Cifra de afaceri
    33 mii lei
    Profit net
    -41 mii lei
    Angajați
    1
  • 2019

    Cifra de afaceri
    63 mii lei
    Profit net
    -53 mii lei
    Angajați
    1
  • 2018

    Cifra de afaceri
    124 mii lei
    Profit net
    -60 mii lei
    Angajați
    1
  • 2017

    Cifra de afaceri
    203 mii lei
    Profit net
    59 mii lei
    Angajați
    1
  • 2016

    Cifra de afaceri
    109 mii lei
    Profit net
    12 mii lei
    Angajați
    1
  • 2015

    Cifra de afaceri
    128 mii lei
    Profit net
    1 lei
    Angajați
    -
  • 2014

    Cifra de afaceri
    112 mii lei
    Profit net
    -278 mii lei
    Angajați
    1
  • 2013

    Cifra de afaceri
    119 mii lei
    Profit net
    -29 mii lei
    Angajați
    1

Analiză

Indicatori financiari 2022

Marjă netăIndisponibil
—
2018201920202021

Nu se poate calcula: firma nu a raportat cifră de afaceri în acest an.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,78Față de anul anterior: stabil
20182019202020212022

Activele circulante acoperă doar 78% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
93%Față de anul anterior: stabil
20182019202020212022

93% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Declarată contribuabil inactiv de ANAF

  2. 2023

    Anularea înregistrării în scopuri de TVA

  3. 2022

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  4. 2017

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  5. Cel mai mare profit net din istoric

  6. 2000

    Înregistrarea în scopuri de TVA

Vezi toată cronologia (1 eveniment în plus, 2000 - 2000)
  1. 2000

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în București cu nr. J40/2523/2000, sub denumirea SANG LIAN COMERT IMPEX SRL.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre SANG LIAN COMERT IMPEX S.R.L.

Este SANG LIAN COMERT IMPEX S.R.L. activă?

Da. SANG LIAN COMERT IMPEX S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a SANG LIAN COMERT IMPEX S.R.L.?

Cifra de afaceri a SANG LIAN COMERT IMPEX S.R.L. în 2021 a fost de 52.441 lei, în creștere cu 59% față de 2020.

Ce profit a avut SANG LIAN COMERT IMPEX S.R.L. în 2021?

În 2021, SANG LIAN COMERT IMPEX S.R.L. a înregistrat o pierdere netă de 24.288 lei.

Ce activitate are SANG LIAN COMERT IMPEX S.R.L.?

Activitatea principală a SANG LIAN COMERT IMPEX S.R.L. este Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei (CAEN 4642).

Unde are sediul SANG LIAN COMERT IMPEX S.R.L.?

SANG LIAN COMERT IMPEX S.R.L. are sediul social la adresa Sos. PANTELIMON Nr. 253, Bl. 44, Sc. C, Et. 8, Ap. 111, Sector 2 Mun. București, Jud. București, 21612.

SANG LIAN COMERT IMPEX S.R.L. este plătitoare de TVA?

Nu. SANG LIAN COMERT IMPEX S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.

SANG LIAN COMERT IMPEX S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. SANG LIAN COMERT IMPEX S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre SANG LIAN COMERT IMPEX S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].