Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 6,4 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
SANDU COM UNIVERSAL 2012 SRL (CUI 29876816) a fost o societate cu răspundere limitată din București (sectorul 2), înființată în 2012 și radiată în 2025. Activitatea principală era Restaurante (CAEN 5610).
Ultimul bilanț, din 2023, arată o cifră de afaceri de 6,44 mil. lei (+75% față de 2022) și un profit net de 412.689 lei, cu 20 de angajați.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2013 | 218.772 lei |
| 2014 | 210.752 lei |
| 2015 | 295.390 lei |
| 2016 | 217.987 lei |
| 2017 | 264.553 lei |
| 2018 | 793.588 lei |
| 2020 | 4.243.320 lei |
| 2021 | 3.440.857 lei |
| 2022 | 3.669.463 lei |
| 2023 | 6.436.256 lei |
| Indicator | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 6.436.256 | 3.669.463 | 3.440.857 | 4.243.320 | 793.588 | 264.553 | 217.987 | 295.390 | 210.752 | 218.772 |
| Profit net | 412.689 | 383.347 | 769.456 | 1.116.936 | -57.704 | -86.793 | -113.297 | - | -105.455 | -184.090 |
| Număr mediu de angajați | 20 | 14 | 14 | 17 | - | 9 | 9 | - | 10 | 9 |
| Active imobilizate | 119.825 | 129.169 | 14.570 | 6.874 | 2.246 | 2.596 | 2.946 | - | - | - |
| Active circulante | 693.243 | 458.012 | 859.840 | 534.079 | 81.418 | 42.305 | 23.181 | 102.996 | 180.509 | 180.371 |
| Stocuri | 12.021 | 7.511 | 73.277 | 78.461 | 37.999 | 2.319 | 11.374 | 93.542 | 162.144 | 166.002 |
| Creanțe | 288.650 | 190.293 | 315.607 | 99.119 | 3.777 | 663 | 665 | 1.003 | 3.003 | - |
| Datorii | 378.917 | 182.719 | 38.295 | 74.294 | 754.109 | 657.643 | 552.077 | 515.648 | 510.719 | 405.125 |
| Capitaluri proprii | 434.151 | 404.462 | 836.115 | 466.659 | -670.445 | -612.742 | -525.950 | -412.652 | -330.210 | -224.754 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 6,4 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,83 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
47% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Firma este radiată. Starea fiscală curentă nu se mai aplică.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Nu. SANDU COM UNIVERSAL 2012 SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2025.
Cifra de afaceri a SANDU COM UNIVERSAL 2012 SRL în 2023 a fost de 6.436.256 lei (6,44 mil. lei), în creștere cu 75% față de 2022.
În 2023, SANDU COM UNIVERSAL 2012 SRL a înregistrat un profit net de 412.689 lei.
Conform bilanțului pe 2023, SANDU COM UNIVERSAL 2012 SRL a avut în medie 20 de angajați (față de 14 angajați în 2022).
Activitatea principală a SANDU COM UNIVERSAL 2012 SRL era Restaurante (CAEN 5610).
SANDU COM UNIVERSAL 2012 SRL avea sediul social la adresa MIHAI BRAVU Nr. 85-93, Bl. C16, Sc. A, Et. 1, Ap. 9, CAMERA 1, București Sectorul 2, Jud. București, 21312.
Nu. SANDU COM UNIVERSAL 2012 SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].