Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 13,7 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
SANDBLASTING TL SRL (CUI 17315895) este o societate cu răspundere limitată activă din Tulcea, înființată în 2005. Activitatea principală este Acoperirea metalelor (CAEN 2551).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 14,8 mil. lei (+6,9% față de 2024) și un profit net de 2,03 mil. lei, cu 68 de angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 9.597.910 lei |
| 2017 | 10.132.190 lei |
| 2018 | 15.396.859 lei |
| 2019 | 16.162.136 lei |
| 2020 | 5.499.979 lei |
| 2021 | 7.658.926 lei |
| 2022 | 8.280.443 lei |
| 2023 | 12.884.187 lei |
| 2024 | 13.817.101 lei |
| 2025 | 14.767.462 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 14.767.462 | 13.817.101 | 12.884.187 | 8.280.443 | 7.658.926 | 5.499.979 | 16.162.136 | 15.396.859 | 10.132.190 | 9.597.910 |
| Profit net | 2.029.665 | 2.198.450 | 4.191.617 | 1.264.028 | 942.364 | 290.042 | 288.350 | 3.664.675 | 1.041.609 | 1.623.200 |
| Număr mediu de angajați | 68 | 63 | 47 | 37 | 40 | 67 | 138 | 140 | 136 | 131 |
| Active imobilizate | 4.922.958 | 4.633.068 | 4.186.243 | 3.721.359 | 3.951.121 | 3.610.274 | 3.928.746 | 3.812.199 | 3.737.651 | 3.910.368 |
| Active circulante | 3.060.007 | 2.271.703 | 3.851.516 | 2.198.949 | 4.012.113 | 3.047.118 | 3.207.990 | 4.831.691 | 2.266.021 | 2.520.100 |
| Stocuri | 107.333 | 66.990 | 65.463 | 162.663 | 51.879 | 531.240 | 195.143 | 52.825 | 340.103 | 183.415 |
| Creanțe | 1.996.637 | 1.798.289 | 907.879 | 1.598.143 | 1.694.547 | 622.627 | 1.778.823 | 3.032.297 | 780.855 | 1.803.555 |
| Datorii | 4.811.429 | 3.475.500 | 2.448.746 | 2.561.328 | 3.549.979 | 696.500 | 1.115.887 | 2.917.296 | 3.144.478 | 3.215.608 |
| Capitaluri proprii | 3.171.536 | 3.241.871 | 5.589.013 | 3.358.980 | 4.413.255 | 5.960.892 | 6.020.849 | 5.732.499 | 2.867.825 | 3.226.216 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 13,7 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 64% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
60% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. SANDBLASTING TL SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a SANDBLASTING TL SRL în 2025 a fost de 14.767.462 lei (14,8 mil. lei), în creștere cu 6,9% față de 2024.
În 2025, SANDBLASTING TL SRL a înregistrat un profit net de 2,03 mil. lei (2.029.665 lei).
Activitatea principală a SANDBLASTING TL SRL este Acoperirea metalelor (CAEN 2551).
SANDBLASTING TL SRL are sediul social la adresa Str. FORESTIERULUI Nr. 2A, Corp C, Municipiul Tulcea, Jud. Tulcea, 820229.
Da. SANDBLASTING TL SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. SANDBLASTING TL SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].