Marjă netă
SlabFirma a pierdut 19,5 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
SAN-PETRO SRL (CUI 846167) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Gura Sutii, Comuna Gura Sutii, județul Dâmbovița, înființată în 1991. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).
În 2023 a raportat o cifră de afaceri de 318.928 lei (+11% față de 2022) și o pierdere netă de 62.159 lei, cu 4 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2012 | 36.817 lei |
| 2013 | 56.473 lei |
| 2014 | 85.832 lei |
| 2015 | 95.603 lei |
| 2016 | 98.107 lei |
| 2019 | 328.321 lei |
| 2020 | 314.292 lei |
| 2021 | 281.965 lei |
| 2022 | 288.518 lei |
| 2023 | 318.928 lei |
| Indicator | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 318.928 | 288.518 | 281.965 | 314.292 | 328.321 | 98.107 | 95.603 | 85.832 | 56.473 | 36.817 |
| Profit net | -62.159 | 21.800 | 42.020 | 23.946 | 31.923 | -19.439 | - | -3.137 | -4.916 | -5.489 |
| Număr mediu de angajați | 4 | 2 | 2 | 2 | 2 | - | - | - | - | - |
| Active imobilizate | 1.881 | 2.460 | 3.039 | 3.618 | 4.197 | - | - | - | - | - |
| Active circulante | 1.011.802 | 971.565 | 736.637 | 616.135 | 407.655 | 53.058 | 44.908 | 41.803 | 38.407 | 38.244 |
| Stocuri | 819.182 | 824.049 | 650.958 | 541.642 | 369.295 | 50.051 | 44.422 | 40.843 | 35.917 | 31.463 |
| Creanțe | 141.218 | 145.812 | 78.370 | 73.337 | 37.652 | 1.857 | 117 | - | - | - |
| Datorii | 954.975 | 845.108 | 632.559 | 554.656 | 370.701 | 59.113 | 39.574 | 36.030 | 29.497 | 24.419 |
| Capitaluri proprii | 58.708 | 128.917 | 107.117 | 65.097 | 41.151 | -6.055 | 5.334 | 5.773 | 8.910 | 13.825 |
Firma a pierdut 19,5 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,06 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
94% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. SAN-PETRO SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a SAN-PETRO SRL în 2023 a fost de 318.928 lei, în creștere cu 11% față de 2022.
În 2023, SAN-PETRO SRL a înregistrat o pierdere netă de 62.159 lei.
Activitatea principală a SAN-PETRO SRL este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).
SAN-PETRO SRL are sediul social la adresa Com. GURA SUTII, Sat Gura Sutii, Comuna Gura Sutii, Jud. Dâmbovița.
Da. SAN-PETRO SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. SAN-PETRO SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].